Męskie kurtki na wiosnę: najciekawsze propozycje

Męskie kurtki na wiosnę: od sportowych, puchowych kurtek, przez wciąż modne modele typu bomber jacket, aż po klasyczne eleganckie kurtki w stylu smart casual - wybierz coś dla siebie.

Do najmodniejszych fasonów lekkich kurtek należy tej wiosny wciąż bomber jacket, czyli inspirowana kurtkami angielskich i amerykańskich sił powietrznych jeszcze z czasów I wojny

światowej. Prosty krój, linia sięgająca bioder, ściągacz bądź paski w pasie i mankietach, niewielka ilość kieszeni - taką kurtkę nosić można niemal ze wszystkim, ale najlepiej prezentuje się w bardziej swobodnych stylizacjach, np. z dżinsem. Klasyczna prostota to cecha, która decyduje też o popularności kurtek typu smart casual, któe zresztą w nowych kolekcjach najczęściej występują tez w nardzo neutralnych kolorach (beżach, brązach i zieleniach). Warto też pomyśleć o kurtce puchowej - nie chodzi oczywiście o zimową puchówkę, ale o jej lżejszą, cieńszą wiosenną wersję. Ten typ kurtek z kolei upodobał sibie w nowych kolekcjach modne błękity i inne wyrazistsze kolory. Znaleźć też można modele z ciekawymi wzorami pikowania.

Kurtka z kolekcji Reserved. Cena: 299 złfot. Reserved

Więcej o: