Moda męska: polskie skarpetki w walce z nudą

Pakowane jak sushi, inspirowane folklorem kaszubskim albo po prostu superkolorowe. Na pewno nie nudne. Skarpetki, które mówią same za siebie.

Jak grzyby po deszczy wyrosły polskie firmy specjalizujące się w... skarpetkach. Jeśli szczytem ekstrawagancji jest dla ciebie założenie granatowych skarpet, to nie masz tu czego szukać. A może właśnie ty powinieneś spróbować znaleźć coś dla siebie - coś nowego, coś niebieskiego. I żółtego, pomarańczowego, fioletowego. Naraz. Jedną z takich firm produkujących u nas kolorowe skarpety z polskich surowców jest Socktok. Ich garniturowe (tak, garniturowe!) skarpety wykonane są z wysokiej jakości przędzy czesanej. Tym samym tropem łączenia elegancji z fantazją idzie marka Many Mornings, produkująca skarpetki z motywami inspirowanymi folklorem kaszubskim i łowickim. Dodatkową zaleta kupowania produktów Many Mornings jest akcja ?Share a pair"! Kup parę skarpet, a oni przekażą drugą potrzebującym.

Skarpetki z kolekcji Many Mornings. Cena: 50 złfot. Many Mornings

Na bardzo, bardzo nietypowy pomysł wpadli twórcy marki Jem Sushi. Nietypowy zwłaszcza w kontekście skarpet. Sushi Socks Box to polski produkt, wyprodukowany w Łowiczu przez grupę młodych miłośników sushi. Ich sushi skarpetki to bawełniane skarpety do złudzenia przypominające sushi. Pakowane są w pudełka - dokładnie takie, do jakich restauratorzy pakują prawdziwe sushi. Dorzucają dekoracyjną trawkę i skrawki materiału imitujące imbir i wasabi. A same skarpety wzorami przypominają np. nigiri z łososia, tuńczyka, ryby maślanej, ośmiornicy czy omletu tamago. Są też skarpetki a la maki sushi z tuńczykiem, rzepą lub ogórkiem. Cały sekret Sushi Socks Boksów polega na odpowiednim składaniu skarpetek, tak aby złożone przypominały nigiri sushi (kawałek ryżu z rybą na wierzchu) lub sushi maki (zwinięta rolka ryżu z rybą w środku owinięta wodorostami tzw. Nori). Skarpetki po rozwinięciu całe przedstawiają kolor i fakturę danej ryby. To,co ważne, to że przy całej tej bajeranckiej otoczce producenci nie zapomnieli o jakości - ich skarpetki produkowane są z wysokiej jakości bawełny czesanej pochodzącej głównie z Indii i Niemiec, posiadającej certyfikat Oeko Tex, znak bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych.

Zdjęcie Promod Skarpetki męskie, 2 pary 22290065008 Zdjęcie TOMMY HILFIGER Skarpetki męskie (2-PAK) Zdjęcie TOMMY HILFIGER Skarpetki męskie LACED ARGYLE SOCK (2-PAK)
Promod Skarpetki męskie, 2 pary TOMMY HILFIGER Skarpetki męskie TOMMY HILFIGER Skarpetki męskie
źródło: Okazje.info
Więcej o:
Komentarze (3)
Moda męska: polskie skarpetki w walce z nudą
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • saqigar

    Oceniono 3 razy 3

    No ladne, no i co z tego? Kolorowe skarpetki zazwyczaj maja domieszki sztucznych wlokien. Socktok - 80% bawelny. Takie czegos, to ja nie chce.

  • p406_737u

    Oceniono 15 razy -11

    Skarpetki dobiera się kolorem do krawata. Koniec i kropka. Nie można założyć zielonych do czerwonego krawata, ale ciemnoczerwone do czerwonego krawata tak i owszem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX