Eleganckie męskie poszetki - co nowego?

Poszetki są wciągające. Każdy, kto choć raz poczuje dumę z efektownie dobranej do reszty stroju chusteczki, nie będzie chciał przestać. Zwłaszcza że co sezon pojawiają się setki ciekawych wzorów. Zmienia się również sposób ich noszenia.

Nie ma jedynie słusznych sposobów składania poszetki - wszystkie metody są dobre, grunt, by efekt końcowy był ciekawy. Bo poszetka to nie tylko najmodniejszy od wielu już sezonów dodatek, ale też jeden z niewielu w modzie męskiej elementów ubioru, z którym można poszaleć i wykazać się kreatywnością. Poza tym warto pamiętać, że męski strój tworzą dodatki - bazując na klasycznej podstawie (garniturze, marynarce) i ciekawej galerii koszul, poszetek, krawatów, możesz zbudować wiele ciekawych zestawów. Zachęcamy do zabawy, a nieśmiałym proponujemy po prostu podpatrzeć, jak to robią najlepiej ubrani mężczyźni na świecie, którzy dwa razy w roku pojawiają się na targach Pitti Uomo we Florencji.

Jak składać poszetkę?


Kombinuj, a jeśli nie jesteś gotowy na autorskie sposoby, skorzystaj z tej instrukcji: złap chusteczkę za środek palcami prawej ręki i podnieś do góry. Obróć prawą dłoń w dół, a lewą ręką złap chusteczkę mniej więcej w połowie. Czubek stożka zawiń do góry, zawijając przez palec wskazujący. Wysuń palec i uchwyć zawiniątko u nasady. Powstanie forma, którą możesz po prostu włożyć do kieszonki marynarki. Możesz również odwrócić zawiniątko, tak by z kieszonki wystawał gładszy koniec.

Poszetkę do stroju dobieraj tak, by w interesujący sposób komponowała się z marynarką, koszulą i krawatem. Ale nie dopasowuj jej zbyt dosłownie. Poszetka o wzorze i kolorze dokładnie takim samym jak krawat i koszula to nie błąd, ale straszna nuda.

Więcej o:
Komentarze (1)
Eleganckie męskie poszetki - co nowego?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Oceniono 1 raz -1

    Uwielbiam poszetki, szczególnie te najbardziej kolorowe i wyróżniające się ciekawymi wzorami. Zawsze byłem pod wrażeniem Włochów, którzy chusteczki do kieszeni marynarki wkładają nawet do codziennego stroju, lekko casualowego. Ostatnio natknąłem się na fajny sklep, gdzie jakość i wzorzystość poszetek sprawiła, że nie wiedziałem na co się zdecydować. Sprawdźcie sobie www.manabri.pl/poszetki, bo warto ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX