Najlepsze spodnie na każdą okazję - chinosy

Amerykańskie, choć korzeniami sięgające Chin. Klasyczne, ale na wskroś nowoczesne. Z upodobaniem noszone przez najbogatszych, choć ukształtowane przez konieczność oszczędzania. Chinosy to spodnie pełne sprzeczności, mimo tak wyraźnej prostoty kroju warto bliżej je poznać, bo zawsze można na nie liczyć.

Chino to spodnie z miękkiego płótna o skośnym, zapewniającym wytrzymałość splocie. Wyróżnia je krój: proste nogawki, ukryte kieszenie, brak dodatkowych detali.

Typowa dla tych wojskowych niegdyś spodni oszczędność kroju to nic innego, jak skutek koniecznych w czasie II wojny ograniczeń, dotyczących także przydziału tkanin. Im mniej detali, tym więcej par spodni.

Chino to kwintesencja sportowej wygody, najlepiej więc łączyć je z koszulkami polo, casualowymi koszulami albo miękkimi kaszmirowymi swetrami.

Klasyczny kolor chinosów to beż, khaki, kolory ziemi, ułatwiające zestawienia z resztą garderoby, ale w tym sezonie projektanci proponują przede wszytskim dużo różnych odcieni granatu. W modzie również bordo.

Więcej o: