Zielony trekking

Jesteśmy ekologiczni - chwali się Polartec, producent znanych oddychających dzianin stosowanych m.in. w odzieży sportowej i turystycznej. Już teraz na rynku są ciuchy z dzianiny Polartec "recycled", która przynajmniej w połowie pochodzi z odzysku.

 

Inne tkaniny tworzy się z łupin orzechów kokosowych. A w 2011 r. na rynku pojawi się włókno Repreve, które w całości powstaje tzw. odpadów konsumenckich (pół kilo przędzy z 27 plastikowych butelek po wodzie).

 

 

Tekst: Mikołaj Kirschke

Zdjęcia: Kuba Atys, Shutterstock, materiały prasowe (montaż)

 

 

Czytaj też na Logo24:

 

 

Jeśli segregujesz śmieci, oszczędzasz prąd, pijesz herbatę oznaczoną znaczkiem "fairtrade", wybierasz rower zamiast samochodu, z pewnością rozumiesz, że nawet tak pozornie błahe sprawy, jak zakup T-shirta czy butów, mogą korzystnie wpływać na kondycje naszej planety.

Chroniące przed wiatrem i deszczem membrany, wygodne fasony, kaptury, kieszenie i grube podeszwy. W ciuchach trekkingowych - jak w porządnych autach - forma wynika z funkcji. Co nie znaczy, że moda się nie zmienia. Najlepszy dowód to najnowsze kolekcje znanych producentów.

Jeśli cierpisz na wypchane kieszenie i biegasz z niewygodną torbą, zainteresuj się tym materiałem. Przedstawiamy 11 plecaków miejsko-wycieczkowych, odpowiednich do pracy, na wykłady, na spacer, na krótki wypad. Aż trudno uwierzyć, że tyle w sobie kryją.

Największe targi elektroniki użytkowej w Europie pokazały, w jakim kierunku zmierzają producenci telewizorów. Pierwszy drogowskaz prowadzi na LED, a drugi - ku trzeciemu wymiarowi.

Więcej o: