Nagroda dla aparatu Pentax

Pentax Optio WG-2 to aparat, który pokochają miłośnicy survivalu. Można nim robić zdjęcia pod wodą, wytrzymuje warunki panujące na pustyni, a nawet przypadkowe nadepnięcie.

A że aparat robi również ładne zdjęcia, więc nic dziwnego, że dostał nagrodę TIPA 2012 w kategorii "Najbardziej odporny aparat wśród kompaktów". Firma Pentax chwali się, że wyboru dokonano "z powodu wyjątkowej, niezwykle wysokiej jakość obrazu, jak również za jego niezawodność i doskonałą wygodę obsługi w trudnych warunkach pogodowych".

Aparat cyfrowy Pentax Optio WG-2, aparaty cyfrowe, survival

Pentax Optio WG-2 umożliwia wykonywanie zdjęć do głębokości 12 m przez 2 godziny. Zabezpieczenia chronią aparat przed kurzem i pyłem oraz umożliwiają pracę w zakresie temperatur od -10° C do 45° C. Aparat wytrzymuje również upadek z 1.5 m wysokości oraz nacisk 100 kg.

Aparat cyfrowy Pentax Optio WG-2, aparaty cyfrowe, survival

Wewnątrz tej prawie pancernej obudowy znalazło się miejsce na 16-megapikselową matrycę CMOS oraz obiektyw o ogniskowej 28 mm-140 mm (ekwiwalent dla formatu 35 mm). Maksymalna czułość to 6400 ISO. Jest też możliwość nagrywania filmów FullHD.

CENA: 995 zł

Aparat cyfrowy Pentax Optio WG-2 GPS, aparaty cyfrowe, survival

W sprzedaży jest również model Pentax Optio WG-2 GPS. Od normalnej wersji różni się tym, że ma wbudowany moduł GPS.

CENA: 1150 zł

 

Zobacz też na Logo24:

Fajne aparaty cyfrowe do 800 zł

aparaty cyfrowe, Fujifilm FinePix XP50

Więcej o: