Panasonic Toughbook: laptop survivalowy

Nowy Panasonic Toughbook CF-19 to nie zabawka, tylko komputer do zadań specjalnych. Potencjalni klienci to m.in. służby ratownicze i mundurowe. Oraz ty, jeśli po pierwsze lubisz pancerne laptopy, po drugie lubisz techno-survivalowy lansik, po trzecie - masz akurat do wydania jakieś 18 000 zł.

Toughbook CF-19 ma budowę wykonaną ze stopu magnezu, która chroni jego podzespoły przed uderzeniami, naciskiem z siłą 100 kg na metr kwadratowy i upadkiem z wysokości do 180 cm. Ponadto urządzenie jest odporne na działanie wody i pyłu oraz może pracować w skrajnie niskich i wysokich temperaturach od -20 st. do +60 st.

Wewnątrz tej obudowy kryje się m.in. procesor Intel Core i5-3320 vPro o częstotliwości 2.6GHz oraz układ graficzny Intel HD 4000, dysk 500 GB, bluetooth 4.0 i moduł moduł HSPA+ Ericsson F5521gw, który umożliwia pobór danych z prędkością do 21 Mbps. Obrotowy ekran daje możliwość korzystania z urządzenia w formie notebooka i tabletu.

Matryca jest wyposażona w filtr redukujący odbijanie promieni i pozwalający na korzystanie z urządzenia nawet w ostrym świetle słonecznym. Baterie wytrzymują nawet 10 godzin pracy bez ładowania.

Laptop posiada trzyletnią gwarancję, a producent zapewnia 96-godzinny termin naprawy i pięcioletni dostęp do części zamiennych.

Panasonic Toughbook CF-19 będzie dostępny od lipca 2012 roku, w cenie od 18 000 złotych.

 

Zobacz też na Logo24:

Mój pierwszy raz: ratownictwo morskie

Mój pierwszy raz: ratownictwo morskie, mój pierwszy raz, morze

Ultrabooki: komputery lekkie jak piórko

Ultrabooki: komputery lekkie jak piórko, laptopy, komputery, Acer

Uważaj na kawę i seks

dieta, seks, Uważaj na kawę i seks

Więcej o: