Testujemy okulary VR - następna "wielka rzecz"?

Gdy przed rokiem Facebook kupował za niebagatelną kwotę 2 mld dol. Oculus VR - firmę tworzącą pierwszą współczesną platformę wirtualnej rzeczywistości, wiele osób nie rozumiało tego ruchu. Dzisiaj już wiadomo, że okulary VR będą "następną dużą rzeczą".

Wirtualna rzeczywistość nie jest ani nowym, ani nowatorskim konceptem. Opisywana w latach 80. przez cyberpunkowych wizjonerów, chociażby Williama Gibsona, pojawiła się dość szybko na rynku, by za chwilę zniknąć na kilkadziesiąt lat. Technologia wówczas nie dorastała do idei. Hełmy wyświetlające obraz były ciężkie i niewygodne, zaś komputery nie miały wystarczającej mocy obliczeniowej, by wygenerować wiarygodną wersję wirtualnej rzeczywistości.

W roku 2015 do wyścigu o serca i głowy, na które założone zostaną hełmy nowej generacji, stanęły wielkie firmy. A jest się o co bić, bo wirtualna rzeczywistość to nie tylko gry wideo, ale też i zupełnie nowe podejście do programów użytkowych czy też sztuk audiowizualnych. Jednym zdaniem - coś zupełnie nowego, na co od dawna czekaliśmy!

Jak to działa?

Podobnie jak okulary 3D. Dla każdego oka generowany jest osobny obraz, który złożony daje wrażenie trójwymiarowości. Tyle że (rozmaite) sensory badające wychylenie głowy odpowiednio go przesuwają, przenosząc użytkownika "w całości" do świata wirtualnego.

Podajemy specyfikacje najnowszych tzw. wersji rozwojowych poszczególnych urządzeń. Do momentu premiery wszystko się może zmienić. Z ceną włącznie.

Zdjęcie Microsoft XBOX One 500GB Zdjęcie Nintendo Wii U 8 GB Zdjęcie Sony PlayStation 4 500GB
Microsoft XBOX One 500GB Nintendo Wii U 8 GB Sony PlayStation 4 500GB
źródło: Okazje.info
Więcej o:
Komentarze (3)
Testujemy okulary VR - następna "wielka rzecz"?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • wampirrr

  Oceniono 3 razy 3

  Ale żeś się Piotr Gnyp natestował...
  A jak żeś nam tu wrażenia i wyniki testów pięknie i obszernie opisał... Jestem pod wrażeniem.
  Potrzebujecie tam może w gazecie więcej testerów-redaktorów? Bo siostrzeniec szuka pracy na wakacje. Młody chłopak ale zdolny, do drugiej gimnazjum tera idzie.

 • Kocham Ewę!

  Oceniono 1 raz 1

  #wampirrr
  Twój kuzyn nie ma szans. Praca w GWnianych mediach jest tylko dla swoich, tzw. resortowych dzieci :)

 • Gość: Kazimierz

  0

  Polecam sprawdzić okulary LEFANT VR 3D bardzo dobre jakościowo moge nawet powiedzieć że lepsze od oculusa. Soczewki są regulowane na 5 poziomach i co jest najważniejsze każdy telefon do nich pasuje

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX