LET S ROCK!

Dla fanów gier i ostrej muzyki gitarowej mieszanka idealna - gra muzyczna. Zamiast strzelać albo machać mieczem, zasuwamy na gitarze. I to kawałki Metalliki!

 

 

Jeśli wydaje ci się, że zabawa plastikowymi instrumentami jest obciachem, to znaczy, że po prostu nie miałeś jeszcze w rękach gitary do "Guitar Hero". Nowa wersja przeboju, dedykowana legendzie metalu, to świetna okazja, żeby naprawić ten błąd.

O co chodzi? Pomysł jest prosty: jako sterownik służy tu nie klawiatura czy pad, tylko instrument. Podstawowy, znany ze wszystkich części przebojowej serii, to gitara z przyciskami zamiast strun. Podczas grania należy wciskać je zgodnie z podpowiedziami na ekranie - sunącymi "nutami". Są maniacy nabijający rekordy w solowym "trybie kariery", ale dla imprezowiczów zabawa w pojedynkę nie jest warta wyciągania sprzętu z opakowania. Prawdziwa jazda zaczyna się dopiero wtedy, gdy zaprosisz swoich kumpli - ktoś siada do perkusji, dwie osoby chwytają za gitarę i bas, a ty wykrzykujesz do mikrofonu teksty "Master of Puppets" albo "Nothing Else Matters" (dodatkowe instrumenty należy zakupić z "Guitar Hero: World Tour"). Nie będzie przesadą, jeśli napiszę, że hałasowaliśmy do bladego świtu!

 

 

"GH: Metallica" pozwala zagrać i zaśpiewać 28 piosenek formacji oraz 21 utworów zespołów wybranych przez Jamesa Hetfielda i spółkę (m.in. "Slayer", "Alice in Chains" czy "System of a Down") - całkiem pokaźny pakiet gitarowych kawałków. Jedyną wadą jest tu cena. Jeśli masz już plastikowe wiosło (a może nawet mikrofon i perkusję?), to wystarczy, że zainwestujesz w samą płytę i możesz zapraszać znajomych na domowy koncert. Jeśli nie - czeka cię kupno pakietu: gra plus gitara za 400-550 zł. Drogo, ale warto. Uwierzcie na słowo - "Guitar Hero" to jeden z najlepszych sposobów na udaną imprezę. Albo zamiast wierzyć, lepiej sprawdź samemu! 

 

   Guitar Hero: Metallica

 

Wydawca: Activision

Dystrybutor: Licomp Empik Multimedia

 

Cena: 189,90 zł (PS2), 199 zł (Wii), 309 zł (Xbox 360), 329 zł (PS3)

 

płyta+gitara: 399 zł (PS2), 409 zł (Wii), 519 zł (Xbox 360), 559 zł (PS3)

 

 

Plusy

 

+ Metallica!

 

+ doskonała gra na imprezę

 

+ 49 naprawdę ostrych utworów

 

Minusy

 

- cena

 

- sąsiedzi mogą się pogniewać...

 

 

A do kompletu:

  

Guitar Hero: World Tour - w tym wydaniu "Guitar Hero" oprócz gitary kupisz mikrofon i perkusję, które wykorzystasz także w "GH: Metallice". Zestaw do zabawy z przyjaciółmi.

 

Cena: 199,99 zł (PS2), 279,99 zł (PS3, Xbox 360); płyta+gitara: 449,99 zł (PC2, Wii), 549,99 zł (PS3, Xbox360);

 

płyta+gitara+mikrofon+perkusja: 999,99 zł (PS2, PS3, Xbox360, Wii)

 

 

  

Guitar Hero: Aerosmith - pierwsze wydanie "Guitar Hero", które zostało poświęcone jednemu zespołowi. Przed Metalliką była to właśnie grupa Aerosmith.

 

Cena: 199,99 zł (PS2), 259,99 zł (Xbox360), 269,99 zł (PS3);

 

płyta + gitara: 359,99 zł (PS2), 399,99 zł (PS3, Xboc 360, Wii)

 

 

Tekst: Piotr Kubiński

Zdjęcia: materiały promocyjne

 

Czytaj w Znam.to: It Rocks!

Czytaj też na Logo24:

 
 
 
 

Kino akcji w twoim wykonaniu 

Po co iść do kina, skoro samemu można zostać głównym bohaterem filmu akcji i własnoręcznie pokierować jego losami?

    10 wspaniałych: od Lary do Larryego

Każda epoka ma swoich bohaterów. Czas poważnie potraktować bohaterów ery cyfrowej, czyli najpopularniejsze postaci z gier wideo.
Oto subiektywny wybór dziesięciu najgłośniejszych

 

.

 
 

Park ostrego rocka 

Twój syn zaczyna podrygiwać w rytm kawałków Dody? Boisz się, że za chwilę założy fanklub Feel albo Szymona Wydry? Chcesz go ocalić przed muzycznym chłamem? Koniecznie zabierz go do Hard Rock Parku, gdzie dziennikarz "Logo" dotarł jako pierwszy z Polski.

   
 
 

Audiofilia 

Audiofilom generalnie chodzi o obcowanie z pięknem dźwięków. Taki człowiek, słuchając muzyki na dobrym sprzęcie, czuje się mniej więcej tak, jak połowa świata czułaby się, obcując z Angeliną Jolie, a druga połowa z Bradem Pittem.

   
 
 

Skreczuj, gdzie chcesz 

Scratchophone zabierzesz wszędzie tam, gdzie może być kłopot z porządną muzyką. W jednej, przenośnej obudowie zmieszczono gramofon, mikser muzyczny, głośniki i baterie. Weź ze sobą kilka winylowych płyt, a nawet na najbardziej odludnym polu namiotowym nie będziesz musiał rezyg-nować ze swojej ulubionej muzy.

   
Więcej o: