Roboćma i Świerszczocyborg

Japońscy naukowcy podłączyli głowę ćmy do samochodzika-robocika i odkryli, że, stymulując martwe czułki, mogą sterować taką zabawką. Nad owadzimi robotami pracują też Amerykanie. Świerszcze (cykady oraz koniki polne) cyborgi mają służyć za awaryjną sieć komunikacyjną, uruchamianą podczas sytuacji kryzysowych typu wojna. Przekazywanie danych miałoby następować poprzez trzepot skrzydeł od napakowanego mikroczipami owada do napakowanego mikroczipami owada. A potem do "ludzkiej" bazy. 

 

FIG

 

Zdjęcia: Shutterstock, EAST NEWS/AFP, materiały promocyjne

 

 

Zobacz też na Logo24:

 

   

Gadżety agenta 007 

Jako szpieg Jej Królewskiej Mości Bond ma dostęp do najnowszej techniki. Ty nie musisz ryzykować życia - niektóre z gadżetów możesz po prostu kupić.
 
Najlepsze wynalazki 2008
 

Najlepsze wynalazki 2008

Amerykański tygodnik "Time" wybrał najlepsze wynalazki i odkrycia mijającego roku. Z pięćdziesięciu produktów tylko niektóre mają szansę zmienić losy ludzkości. Ale za to jak!

  Świecące graffiti

To może być prawdziwy hit wśród wandali, którzy uważają się za artystów tworzących na miejskich murach. Wykonane tą farbą napisy i malowidła nie przestaną straszyć nawet po zapadnięciu ciemności.

  CHŁODNYM OKIEM
Kanadyjski dokumentalista zamierza zainstalować sobie kamerę w... oczodole. Jeśli eksperyment się powiedzie, osiągniemy nie tylko nowy poziom realizmu w kinie, ale i cybernetyzacji człowieka. Rob Spence, współtwórca docenionego na świecie dzieła "Let's All Hate Toronto", stracił oko jako nastolatek. Dziś technika pozwala mu zamienić kalectwo w nietypowy atut. I zamierza to wykorzystać.

 

Więcej o: