Niech się kostka Rubika schowa

Sławna kostka Rubika miała tylko sześć ścian, a i tak wiele osób nie mogło sobie z nią dać rady. A co powiecie na kostkę IQ Pentagon, która ma dwanaście ścian?

 

Twórcy nazywają ją pieszczotliwie "zabójcą mózgu". Zadanie, które staje przed nabywcą IQ Pentagonu, jest zabójczo proste: ułożyć kostkę tak, by każda ściana była w innym kolorze.

 

www.thinkgeek.com

 

59,99 dol.

 

 

Tekst: CJ

Zdjęcia: materiały prasowe (montaż)

 

 

Zobacz też na Logo24:

 

Miła wiadomość dla ludzi pamiętających lata 70. i 80. ubiegłego wieku. Wielu z nich spędziło dziesiątki godzin próbując ułożyć w odpowiedni sposób kostkę Rubika. Wynalazek profesora poszedł trochę w zapomnienie, ale okazuje, że sławny Węgier nie złożył broni. Właśnie zaprezentował coś w rodzaju kulki Rubika. Zabawka nazywa się 360.
Czy wiesz, że...  na piłkarzyki stołowe można wydać ponad 80 000 zł! Miłość do futbolu nie zna granic. Brytyjska firma Eleven Forty proponuje superzabawkę dla bogatych koneserów piłki. Ręcznie robione piłkarzyki to połączenie rękodzieła, inżynierskiej precyzji i najnowszych technologii.
Wspomnień czar

Sam kiedyś chciałem mieć garbusa. Kiedy już było mnie na to stać, okazało się, że legenda mocno przyblakła. W porównaniu ze współczesnymi samochodami volkswagen po prostu kiepsko jeździł i był niewygodny. Duńska firma Lego zapytała swoich klientów o to, który z modeli klasycznych samochodów powinien jak pierwszy trafić do produkcji. Odpowiedź była jednoznaczna.

Mysz transformer

Pod koniec czerwca na ekrany kin weszła druga część filmu o robotach Transformersach, więc pewnie i ciebie zainteresuje ta laserowa mysz do komputera. Kiedy poczujesz, że masz już dość pisania czy męki z Excelem, możesz kilkoma ruchami przekształcić mysz w groźnego Trypticona. I jak za dawnych, dobrych lat pobawić się w obronę Ziemi przed inwazję z kosmosu.

Więcej o: