"Heavy Rain" - d(r)deszczowiec

Thriller psychologiczny, historia detektywistyczna i niebanalna opowieść o miłości, poświęceniu i zbrodni.

 

 

"Heavy Rain" to gra wyjątkowa z wielu powodów.

Jej kryminalna fabuła może się równać z najlepszymi filmowymi dreszczowcami! Jednak to nie wciągająca historia jest najważniejsza. Istotniejsze są doznania głównych bohaterów, których w  opowieści o tajemniczym Zabójcy z Origami jest kilku. Uczestnicy dramatu psychologicznego mają słabe strony, z którymi muszą się zmierzyć, by doprowadzić mroczne wydarzenia do szczęśliwego końca. W chwilach największego strachu słyszymy nerwowe oddechy i chaotyczne myśli. Dzięki wibracjom sterownika wyczuwamy nawet bicie serca postaci.

 

 

Gdy mamy do wykonania niebezpieczne zadanie, musimy wcisnąć skomplikowaną i niewygodną sekwencję klawiszy. Napięcie rośnie!

Bohaterowie mają własne motywacje, przemyślenia, lęki, pragnienia. To, w połączeniu z wyjątkowo udanym polskim dubbingiem, dało wyraziste i głębokie postaci, z którymi identyfikowałem się bardziej niż w przypadku większkości gier tego typu. Przy konsoli siedziałem od rana do nocy - nie dało się oderwać. Szkoda, że przeszedłem całość w jeden dzień.

 

 

Ale w końcu wciągająca książka to taka, po której przeczytaniu żałujemy, że jest już za nami.

 

 

"Heavy rain?

 

Producent: Quantic Dream

 

Dystrybutor: Sony Computer Entertainment Polska

 

Cena: 229,90 zł (Playstation 3)

Zdjęcie Heavy Rain: The Origami Killer (PS3)
Heavy Rain: The Origami Killer (PS3)
  • Gatunek: akcja
  • Kategoria wiekowa: od 18 lat
1 opinia w okazje.info

 

 

 

Jakie jeszcze śledztwa przeprowadzić?

 

"Batman: Arkham Asylum?

 

Mniej tu dochodzenia, a więcej siłowego pozyskiwania dowodów, ale opowieść o detektywie w uszatej pelerynie to i tak jedna z najlepszych gier ubiegłego roku. Kto się jeszcze nie rozprawił z Jokerem, niech szybko nadrobi zaległości.

 

 

"Sherlock Holmes vs Kuba Rozpruwacz?

 

Niezbyt efektowna graficznie, ale wciągająca przygodówka w starym stylu. Dla zwolenników zamglonego Londynu Agathy Christie i Arthura Conan Doyle'a.

 

"Fahrenheit?

 

Poprzednia gra autorów "Heavy Rain" - tu również mamy niepokojący klimat i zbrodnię, której przyczyn próbuje dociec kilkoro bohaterów. Produkcja sprzed pięciu lat, ale wciąż intrygująca.

 

 

 

 

Tekat: Piotr Kubiński, www.gamecorner.pl

 

 

 

Zdjęcia: Michał Mutor, materiały prasowe (montaż)

 

 

Czytaj też na Logo24:

 

Gry wideo to biznes. Ich twórcom znacznie bliżej do armii z fabryki snów niż do garażowych zapaleńców.

Nie samym padem gracz żyje! Użytkownicy Xboksa 360, Sony PlayStation 2 i 3, Nintendo Wii czy zwykłych pecetów mają dziesiątki sposobów, by urozmaicić sobie rozrywkę. Wyobraźnia twórców akcesoriów do konsol i komputerów nie zna granic.

10 wspaniałych: od Lary do Larryego

Każda epoka ma swoich bohaterów. Czas poważnie potraktować bohaterów ery cyfrowej, czyli najpopularniejsze postaci z gier wideo.
Oto subiektywny wybór dziesięciu najgłośniejszych

Joker i spółka znowu grasują po Gotham City. Załóż maskę nietoperza i uratuj niewinnych mieszkańców przed niebezpieczeństwem!

Więcej o: