Creative ZiiSound D5: głośniki Bluetooth

Niezbyt popularny, a jakże wygodny w użyciu typ głośnika. Creative wprowadził na rynek stereofoniczny ZiiSound D5, do którego dźwięk transmitowany jest bezprzewodowo za pomocą technologii Bluetooth.

 

To oznacza możliwość rozmieszczania w dowolnym miejscu mieszkania (byle w pobliżu gniazdka prądu) - np. w łazience czy kuchni - nie tylko głośnika, ale i nadajnika. Nadajnikiem może być notebook albo telefon (obsługujące profil A2DP), a nawet iPod, który podłączymy dzięki dołączonemu transmiterowi BT, oddalony nie dalej niż 10 m od odbiornika. W głośniku zintegrowano subwoofer, na wierzchniej powierzchni znajdziemy zaś panel dotykowy oraz stację dokująco do iPhone'a czy iPoda z funkcją ładowania. Do D5 możemy podłączyć kilka urządzeń BT jednocześnie i zmieniać je wedle woli. Za design produkt otrzymał prestiżową nagrodę red dot. Cena: 300 euro

(fig)

 

 

Czytaj też na Logo24:

 

W tym roku zamiast laptopów będziemy używali tabletów, stacjonarne komputery pójdą w odstawkę zastąpione przez internetowe telewizory, a dzięki e-readerom tradycyjne książki pokryje warstwa kurzu. Przesada? Tylko trochę. Telewizja 3D, o której piszemy na stronach 62-69, nie jest jedyną technologią, na jaką czekamy w tym sezonie.

Podpowiadamy, na co jeszcze warto zbierać pieniądze.

 

Rynek słuchawek bezprzewodowych rośnie jak na drożdżach. Obok modeli wykorzystujących fale radiowe pojawia się coraz więcej urządzeń, które przesyłają dźwięk cyfrowo przez Bluetooth. Do biegu, gotowi, słuch!

Płyty winylowe to zabawki didżejów i sentymentalnych kolekcjonerów. Taśmy magnetofonowe dawno się rozgmagnetyzowały. Dziś słuchamy muzyki zaklętej w cyfry.

Audiofilia

Audiofilom generalnie chodzi o obcowanie z pięknem dźwięków. Taki człowiek, słuchając muzyki na dobrym sprzęcie, czuje się mniej więcej tak, jak połowa świata czułaby się, obcując z Angeliną Jolie, a druga połowa z Bradem Pittem.

Co oznacza lepsze brzmienie w aucie? Bardziej selektywne? Przestrzenne? A może po prostu głośne? Sam musisz wiedzieć, co chcesz osiągnąć. My podpowiadamy, co da się zrobić.

Więcej o: