W labiryncie

Każdy, kto w dzieciństwie lubił bawić się labiryntami z kuleczką w środku, polubi i ten gadżet.

 

Superplexus to kula ze szkła akrylowego o średnicy ponad 90 cm z trójwymiarowym drewnianym labiryntem w środku. Próbując przeprowadzić przez nią uwięzioną wewnątrz kulkę, na pewno nieraz zwątpicie w swoją sprawność. Gdyby tor wyprasować ze wszystkich zakrętów, spiral i schodków, miałby długość większą niż boisko do futbolu amerykańskiego. Jego ręczne wykonanie trwa 400 godzin. Czyli pewnie tyle, ile zajmuje dotarcie do końca labiryntu.

 

www.hammacher.com

 

cena: 30 tys. dol.

 

 

Zobacz też na Logo24:

 

 

 
Sławna kostka Rubika miała tylko sześć ścian, a i tak wiele osób nie mogło sobie z nią dać rady. A co powiecie na kostkę IQ Pentagon, która ma dwanaście ścian?
Wspomnień czar

Sam kiedyś chciałem mieć garbusa. Kiedy już było mnie na to stać, okazało się, że legenda mocno przyblakła. W porównaniu ze współczesnymi samochodami volkswagen po prostu kiepsko jeździł i był niewygodny. Duńska firma Lego zapytała swoich klientów o to, który z modeli klasycznych samochodów powinien jak pierwszy trafić do produkcji. Odpowiedź była jednoznaczna.


Po wypadku motocyklowym Nick Case poświęcił sześć miesięcy i 4 tys. dol. na coś może mniej ekscytującego, ale na pewno bezpieczniejszego. Zbudował najszybszy na świecie zdalnie sterowany samochód zabawkę ...

"Czy tam są rekiny?" - to pytanie często słyszą pracownicy biur podróży od klientów planujących wakacyjny wypoczynek. No, chyba że celem podróży jest Jastarnia czy Kołobrzeg. Wiadomo bowiem, że w Bałtyku rekinów nie ma.
Więcej o: