Alpha Protocol - Szpiegostwo inne niż wszystkie

Agent w stylu Jasona Bourne'a i Jamesa Bonda. Strzelanie, skradanie się, elementy RPG. Czy mieszanka tych składników nie jest nazbyt wybuchowa?

 

"Alpha Protocol" to projekt ambitny i ciekawy. O ile gry szpiegowskie wykorzystujące konwencję akcji i "skradanki" nie należą do rzadkości, o tyle próba wprowadzenia do nich elementów cRPG (computer/console Role Playing Game) - już tak. Tymczasem główny bohater "Alpha Protocol" (jest nim Michael Thorton, tajny agent amerykański), wykonując kolejne misje, zdobywa punkty doświadczenia, awansuje na następne poziomy, a gracz może swobodnie rozwijać jego liczne zdolności (stawiając np. na walkę wręcz, umiejętność sabotażu albo obsługi karabinów).

Niczym w klasycznej grze cRPG.

 

 

Trzeba przyznać uczciwie: walka, która stanowi znaczną część tej gry, nie wygląda szczególnie efektownie. Animacje postaci są drętwe, a przeciwnicy - umiarkowanie inteligentni. Jeśli zatem warto przyjrzeć się produkcji Obsidian Entertainment, to przede wszystkim ze względu na fabułę. Akcja przenosi nas do Arabii Saudyjskiej, Moskwy, Rzymu i Tajpej. Historia wciąga, intryguje, a gracz ma realny wpływ na jej przebieg. Równie udane są dynamiczne dialogi, podczas których często trzeba błyskawicznie podejmować decyzje.

 

 

"Alpha Protocol" to krok w dobrym kierunku - podobnych tytułów dotąd brakowało. Mam nadzieję, że wkrótce będę mógł zagrać w drugą część. I że twórcy uczą się na własnych błędach.

 

 

 

Alpha Protocol: "Szpiegowska gra RPG"

 

 

Producent: Obsidian Entertainment

 

Dystrybutor: CD Projekt

 

Cena: 119,90 zł (PC), 219,90 zł (PS3, X360)

 

 

 

Zdjęcie Alpha Protocol (PC)
Alpha Protocol (PC)
  • Gatunek: akcja
  • Kategoria wiekowa: od 18 lat
w okazje.info

Inne gry z agentem w roli głównej

 

Just Cause 2

 

Superagent CIA Rico Rodriguez obala dyktaturę na tropikalnej wyspie Panau. A ponieważ lubi skoki na spadochronie, wybuchy i ciężkie karabiny, robi to z wyjątkowym rozmachem. Widowiskowe.

 

Heavy Rain

 

Agent FBI Norman Jayden jest jednym z czterech bohaterów "Heavy Rain". Jego świetne narzędzia pracy (np. okulary trójwymiarowe, które wizualizują zebrane dowody) są żywcem przeniesione z filmów science fiction.

 

Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction

 

Sam Fisher to jeden z najpopularniejszych agentów specjalnych w grach. W najnowszej odsłonie serii "Splinter Cell" złoczyńcy popełnili katastrofalny błąd, krzywdząc jego córkę. Nie ujdzie im to płazem.

 

 

 

Tekat: Piotr Kubiński, www.gamecorner.pl

 

 

 

Zdjęcia: Michał Mutor, materiały prasowe (montaż)

 

 

Czytaj też na Logo24:

 

Gry wideo to biznes. Ich twórcom znacznie bliżej do armii z fabryki snów niż do garażowych zapaleńców.

W grze w sieci do zwycięstwa nie zawsze wystarczą umiejętności. Najlepsi wspomagają się wzmocnionymi myszami. To zupełnie legalne!

Prezentujemy nowe modele gamingowe najważniejszych producentów.

Najnowsza odsłona serii FPS "Call of Duty" pobiła rekordy dochodu uzyskanego w pierwszym dniu sprzedaży, jeśli chodzi o produkt branży rozrywkowej.

Gra przyniosła ponad... 400 mln dol.!

Nawet premier nie jest w stanie powiedzieć, ile podsłuchów założyły Polakom tajne służby. A kto policzy pluskwy podłożone przez podejrzliwych mężów i biznesmenów, którzy "ufają, ale sprawdzają"? Postanowiliśmy zabawić się w Mariusza Kamińskiego i przetestować trzy gadżety szpiegowskie. To diablo niebezpieczne urządzenia. Strzeżcie się, bo nie znacie miejsca ani godziny.

Więcej o: