Wirtualne planetarium

"StellarWindow Planetarium" to program komputerowy z dołączonym czujnikiem ruchu na USB, które zamienią tablet (albo peceta, jeśli sterujesz czujnikiem na kablu) w potężnej mocy teleskop.

 

Wystarczy, że skierujesz czujnik na dowolne miejsce na niebie (nawet jeśli znajdujesz się w piwnicy), by jego wskazania uruchomiły na ekranie wizualizację odpowiedniego fragmentu kosmosu - fotografie połączone z grafikami komputerowymi. Poczujesz się jak prawdziwy astronom.

 

www.japantrendshop.com

 

cena: 357 dol.

 

 

Tekst: TK    

Zdjęcia: materiały prasowe (montaż)

 

 

Zobacz też na Logo24 

Gry wideo to biznes. Ich twórcom znacznie bliżej do armii z fabryki snów niż do garażowych zapaleńców.

  Biały rycerz zabierze cię w kosmos

Ekscentryczny miliarder Richard Branson zaprezentował samolot, który zacznie erę kosmicznej turystyki.

12 mld oczu wgapiających się w twoje logo przez kilka dni w miesiącu aż do końca świata. To robi wrażenie! Firma Moon Publicity zamierza formować reklamy z księżycowego pyłu, tworząc gigantyczne wzory rzucające gigantyczne cienie.
 

Mało ostatnio się działo w ogrodzie Aleksandra Gudzowatego. A przecież pomysłów na nowe ozdoby nie brakuje. Skoro polski król gazu (wciąż jeszcze) ma już wierną kopię piramidy w Gizie (w skali 1:25), kaplicę ekumeniczną, pomnik swojego psa (z brązu), może dorzuciłby replikę lądownika statku kosmicznego Apollo, takiego, jaki zaniósł na srebrny glob pierwszych zdobywców.

Więcej o: