PS3 czyli superkomputer

Podobno w 2000 inżynierowie Saddama próbowali zbudować superkomputer łącząc w klaster konsole Sony PS2. Czy im  się udało?

Nie wiadomo, ale wiadomo, że udało się to laboratorium badawczemu amerykańskich sił powietrznych (AFRL).  Połączyli 1760 nowszej generacji konsol PS3 w gigantyczny klaster o 'prędkości' 500 tera flopów, dodatkowo wykorzystując do tego 168 procesorów graficznych i 84 serwery. Zbudowanie tej superkonsoli kosztowało jedynie 2 miliony dolarów, czyli ok. 10% ceny potrzebnej na zbudowanie podobnie wydajnej maszyny, ale z składającej się z tradycyjnych komponentów.  Nie tylko tani, ale i bardzo energooszczędny  komputer ma służyć do obróbki zdjęć satelitarnych o wysokiej rozdzielczości. Podobno klaster Condor jest najszybszym superkomputerem w całym amerykańskim Departamencie Obrony.

 

Gamasutra

 

MRS

 

 

Zobacz też na Logo24:

 

 

Technologie rozwijają się w tempie, które ciężko miesięcznikowi utrzymać. Jeśli chcesz być na czasie, oprócz czytania "Logo" powinieneś zaglądać do internetu. Oto nasze ukochane witryny.

 

American Heart Association, dbająca o serca obywateli USA, nagrodziła twórców prototypu tego oprogramowania na platformę Wii kwotą 50 tys. dol.

Gdybyście zainwestowali tysiąc dolarów w 1996 r., kiedy Steve Jobs wrócił do Apple, dziś mielibyście ponad 46 tysięcy.

Każdego miesiąca gromadzisz setki megabajtów danych, których nie chciałbyś stracić.

Zdjęcia, muzyka, filmy, dokumenty. Gdzie to wszystko przechowywać?

Kiedyś sprawa była prostsza, bo wystarczył strych albo piwnica.

A teraz?

Więcej o: