Sprawiedliwość na sześciu kołach

Mniejsze ryzyko utraty przyczepności na mokrej nawierzchni, lepsze hamowanie i absorbowanie energii wytwarzanej podczas zderzenia czołowego, większy komfort.

Takie zalety sportowego samochodu z podwójną liczbą przednich kół wylicza szef firmy Covini, która ogłosiła zakończenie 32letnich prac nad wersją produkcyjną sześciokołowego C6W. Zapomniał wspomnieć o nieziemskiej fajności pojazdu, 4,2litrowym silniku i prędkości maksymalnej 300 km/h.

 

www.coviniengineering.com

 

cena: b.d.

 

Tekst: TK

Zdjęcia: materiały prasowe (montaż)

 

Zobacz też na Logo24:

 

Niedawno na polskim rynku pojawiła się firma, która sprzedaje auta sportowe. Konstrukcyjnie mają one ponad 50 lat, trzeba je samemu złożyć i zanim siądzie się za kierownicą, warto zaliczyć dodatkowy kurs jazdy.

Na polskim rynku są obecne prawie wszystkie samochodowe marki świata. Jednak niektórych modeli aut kupić nie można. Chcemy zaprezentować kilka takich, których nam najbardziej żal.

Nie wszyscy bogacze chcą jeździć znanymi supersamochodami. Niektórzy producenci są więc tak dyskretni, że o ich autach nic nie wiadomo, a kupujący je wybrańcy muszą polegać na famie krążącej w hermetycznym środowisku koneserów egzotycznych marek. Przeciętny kierowca nie wie o nich nic.

Kit car to samochód, który budujesz sam.

Doskonałe rozwiązanie dla kierowców, którzy się lubią bawić narzędziami.

Samodzielnie można złożyć naprawdę wyjątkowe auto.

Więcej o:
Komentarze (4)
Sprawiedliwość na sześciu kołach
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • spec24

  Oceniono 2 razy 0

  Prezentuje się ciekawie - ciekawe, jak poradziłoby sobie na polskich dziurach. Więcej kół, to większe prawdopodobieństwo, że którymś o dziurę się zahaczy :)
  -----
  www.facebook.com/smookePL

 • agatsu

  Oceniono 1 raz -1

  Od tego tylko krok do pojazdu opancerzonego, któremu do czołgu bardzo blisko. Taaak, czołgi są fajne :-)))))

 • framberg

  Oceniono 1 raz -1

  @cobytoniebylo Nowina to żadna ... w początkach grudnia ubiegłego roku [koniec cyt.].
  E tam. Panther 6 pojawił się już w 1977 r. autos.ca.msn.com/photos/gallery.aspx?cp-documentid=20622559&page=17
  Mało tego, były konstrukcje wyścigowe Formuła tego samochodu. Twierdzono, że cztery koła z przodu pozwalają zmniejszyć ich średnicę i w ten sposób poprawić aerodynamikę. dodatkowo zwiększają przyczepność. W wyścigach Pantjer 6 nie przyjął się, wersja użytkowa ma na całym świecie wielu entuzjastów do dzisiaj.

 • cobytoniebylo

  Oceniono 1 raz -1

  Nowina to żadna, bo i prezentacja prototypu tego cuda była na Motor Show w Bolonii w początkach grudnia ubiegłego roku, i poczytać o nim można było już również w grudniu m. in. tutaj www.kawaler24.pl/motoryzacja/covini-c6w-6-kol-jest-lepsze-niz-4/ :P

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX