Piwo o smaku pizzy

 

O mamma mia! Co za smak! Amerykanie odkryli, że jedynym odpowiednim towarzyszem dla pizzy może być wyłącznie - piwo o smaku pizzy. Żadne tam wino, jak mylnie przez dziesiątki lat uważali Włosi.

Piwo o smaku pizzy, produkowane pod wdzięczną nazwą Mamma Mia Pizza Beer pachnie i smakuje pomidorami, czosnkiem i oregano. Wymyślili je Tom i Athena Seefurth, właściciele pizzerii, którzy chcieli zużyć nadmiar składników potrzebnych do przygotowania pizzy. Poza tym uznali, że tylko takie piwo będzie odpowiednio podkreślało smak prostego włoskiego jedzenia. Podobno (ale jest to tajemnica wynalazców) dodają oni do piwnej brzeczki oprócz posiekanych ziół i pomidorów, także kawałki pizzy Margarita własnego wypieku! Tak przygotowana brzeczka jest potem przerabiana przez Sprecher Brewery w Wisconsin, butelkowana i sprzedawana zdumionym klientom. Niestety (albo raczej na szczęście) wynalazku tego można spróbować tylko w Illinois.

PS Wszystkim, którym znudziły się klasyczne smaki, dedykujemy, oprócz pizzowego piwa także ogórkową pepsi i bekonowe martini. Dla osób na diecie mamy dietetyczną wodę.

(źródło: Weird and Wacky Drinks, www.divinecaroline.com)

Więcej o: