Uważaj na kawę i seks

Seks, kawa i wydmuchiwanie nosa mogą doprowadzić cię do wylewu - stwierdzili holenderscy naukowcy. Dzięki za ostrzeżenie, ale czy życie bez kawy i seksu jest w ogóle możliwe? Gdy jesienią męczy nas katar wydmuchiwanie nosa też wydaje się ważne...

Wylew krwi do mózgu powodowany jest pęknięciem tętniaka i może prowadzić do jego uszkodzenia lub nawet śmierci. Tętniak powstaje na skutek długotrwałego wysokiego ciśnienia krwi, które najczęściej towarzyszy nadwadze, brakowi ruchu i paleniu papierosów.

W Centrum Medycznym w Utrechcie przeprowadzono badania na 250-ciu pacjentach i zidentyfikowano osiem najczęstszych przyczyn pękania naczyń krwionośnych.

Prowadząca badania neurolog Dr Monique Vlak -  wyjaśnia: "Wszystkie opisane przez nas czynniki ryzyka powodują gwałtowny i chwilowy wzrost ciśnienia krwi, który wydaje się najczęstszym powodem pęknięcia tętniaka mózgu."

Osiem najczęstszych przyczyn pękania tętniaka:

- wypicie kawy: 10,6 proc.

- energiczne ćwiczenia: 7,9 proc.

- wydmuchiwanie nosa: 5,4 proc.

- seks: 4,3 proc.

- parcie na stolec: 3,6 proc.

- wypicie coli: 3,5 proc.

- silna emocja wywołana nagłym zdarzeniem (np. wypadkiem): 2,7 proc.

- złość: 1,3 proc.

Tej statystyce warto jednak przyjrzeć się bliżej. Mimo, że wypicie kawy zwiększa ryzyko tylko 1,7 raza, jest ono odpowiedzialne za ponad 10 procent przypadków wylewów. Tymczasem nagłe silne emocje zwiększające ryzyko 23 razy, odpowiadają za niecałe 3 procent przypadków. Wynika to z faktu, że Holendrzy piją kawę często, a wypadki zdarzają się rzadko.

Uwaga: uprawianie seksu zwiększa ryzyko 11 razy!

... jak często robią to Holendrzy?

Źródło: Magazyn Stroke

 

Zobacz też na Logo24:

Mało śpisz? Będziesz gruby

Mało śpisz? Będziesz gruby, dieta, ćwiczenia

Levis: rowerowa moda

Levis: rowerowa moda. Kolekcja Levi's Commuter - lans i wygoda, rowery, moda męska, levis

Make Life Harder: jak sobie radzić z upałami

Make Life Harder: jak sobie radzić z upałami, make life harder

Więcej o:
Komentarze (4)
Uważaj na kawę i seks
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: outlet

  0

  I hate to sound like a nitpick, but your grammar is justdeplorable.  I want to be interested in this, I really do.  But it seems you spent so much time on the design (which, I will say, is amazing) that you forgot that people actually have to read your blog.  Clean this upPLEASE.  It could be so much bigger if you just did some work.

 • machal24

  0

  Pokrzywa co ty za bzdury tu piszesz jak już nie możesz to twoja sprawa seks jest przyjemny i potrzebny i zbawienny w wielu sytuacjach.A z tym ze jest nie zdrowy to już wcale się nie zgodzę jak byś go upawiał/ła to byś wiedział/ła jaką ma się świetną kondycje i wiele innych rzeczy.To tak jak sport a sport to zdrowie!

 • Gość: pokrzywa2000

  Oceniono 1 raz -1

  po raz kolejny powtarzam, seks nie jest człowiekowi potrzebny, jedynie do prokreacji, natomiast jest szkodliwy dla zdrowia, szczególnie dla kobiet (rak, wylew itd), i po co to robić ? by zatrzymać przy sobie faceta ? nie ze mną te numery Bruner hahahahahah

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX