Kastracja sposobem na długowieczność?

Spokojnie, ta teza może być prawdziwa, ale na całe szczęście są inne sposoby na dożycie setki w dobrym zdrowiu. Choć przyznać trzeba, że eunuchowie na koreańskim dworze żyli całkiem, całkiem długo...

Badania wykazały, że najstarszy z nich dożył 109 lat, a średnia wieku wynosiła 70 lat, czyli aż o 20 więcej niż w przypadku niewykastrowanych kolegów. Część naukowców na tej podstawie wysnuwa (jakże przerażający) wniosek, że męskie hormony skracają życie.

 

Na szczęście nie tylko o jądra chodzi. Jak twierdzi dr Kyung-Jin Min z Uniwersytetu Inha, na nadzwyczajną długość życia eunuchów miały wpływ także warunki i styl życia. Zresztą nie wszystkie badania potwierdzają teorię o zbawiennym wpływie kastracji - nie stwierdzono na przykład znaczącej różnicy w długowieczności między wykastrowanymi i niewykastrowanymi śpiewakami.

 

Panowie, na razie odłóżcie więc skalpele! Zwłaszcza że najnowsze brytyjskie badania pokazują, że i tak żyjemy coraz dłużej. Już za niecałe 20 lat dogonimy panie i przewidywana długość życia dla obydwu płci wynosić będzie 87 lat.

 

Dlaczego? Bo mężczyźni nie palą już tyle, co wcześniej, zwracają uwagę na to, co jedzą i prowadzą zdrowszy tryb życia. Postęp sprawia, że coraz mniej ludzi wykonuje niebezpieczne zawody (jak górnik czy drwal), coraz częściej też tych prac podejmują się także kobiety, co również wyrównuje nasze szanse.

 

Uff, nie trzeba od razu pozbawiać się męskości, by zapewnić sobie długowieczność.

Komentarze (1)
Kastracja sposobem na długowieczność?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • po-informowany

    Oceniono 2 razy 2

    A po co żyć setkę? Wszyscy Twoi rówieśnicy będą martwi, a sąsiedzi będą Cie mieli za starego pierdziela starszego o dwa pokolenia. Nie zagrasz z nimi w karty, nie wypijesz piwa, co najwyżej powiedzą Ci dzień dobry i pochwale, że się świetnie trzymasz. Zostanie ci ... pisanie na forach internetowych :)
    A co do kastracji, to powoduje frustrację. Wiem, bo wykastrowałem mojego pitbula i żałuję

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX