Kobiety o męskiej depilacji: Sykut-Jeżyna vs. Siwiec

Depilować się na klatce piersiowej czy pod pachami można dla higieny, zdrowia, albo żeby żadna kobieta nie powiedziała nam na plaży, że wyglądamy jak włochaty, komunistyczny niedźwiedź. Ale okazuje się, że również zdanie pań jest w tej kwestii podzielone.

Czasy się zmieniają i kruszeją też utrwalone przez wieki relacje obojga płci. Płeć piękna uzmysławia nam coraz częściej i śmielej, że nie po to sama męczy się na aerobikach, pilingach czy przesiaduje godzinami na fotelu u fryzjera, aby towarzyszący jej faceci ograniczali się do mydła i porannego golenia twarzy.

 

Oklaski za zgolenie samych wąsów to można było dostać pod koniec lat 90-tych poprzedniego wieku. Dziś rośnie społeczna presja, aby zacząć depilować również inne części ciała.

 

- Zarost na twarzy czy włosy na nogach są u faceta ok., w końcu to facet - tłumaczy Natalia Siwiec, Miss Euro 2012. - Ale klatę to ja wolę gładką! - zaznacza. Nie wiadomo do końca, czy za nowe postawy kobiet należy winić zwiększenie się świadomości medycznej społeczeństwa, czy też pełzającą westernizację naszego kraju, zapoczątkowaną m.in. przez takie seriale jak ?Słoneczny patrol?.

 

Można oczywiście z nową modą się nie zgadzać i pić w samotności drinka w plażowym barze, albo spróbować pójść z duchem czasu: pozbyć się współczesnymi cudami techniki wszystkich zbędnych włosów z korpusu i grać z najmodniejszymi paniami w plażową siatkówkę.

 

Lepiej też samemu się domyślić, że czasy się zmieniły, niż czekać z uporem na pierwsze sugestie partnerki, bo jak zdradza nam Natalia Siwiec: - Nie powiedziałabym wprost mojemu Mariuszowi, żeby się wydepilował, gdyby miał włosy na torsie. Ale tak długo bym narzekała, że mnie te włosy łaskoczą, aż sam by się domyślił i je wydepilował.

 

Najlepiej mają oczywiście ci mężczyźni, u których owłosienie jest niewielkie i nie rzuca się w oczy. - Mój mąż Piotr ma nieowłosioną klatę i taka mi się właśnie podoba - zdradza w rozmowie z logo24.pl gwiazda telewizji Polsat Paulina Sykut-Jeżyna.

 

Jak się jednak okazuje, należy ona do tych pań, którym większe owłosienie u facetów ogólnie nie przeszkadza. - Przecież wiadomo, że to nie jest najważniejsze w facecie - uspokaja Paulina Sykut-Jeżyna. - Jakby mój mąż miał włosy na torsie, to by mi to w ogóle nie przeszkadzało, bo go po prostu kocham za to, jaki jest. Nie kazałabym mu się depilować - deklaruje prezenterka.

 

Tyle o zdaniu kobiet - i bądź tu mądry. A o tym, dlaczego męska depilacja wcale nie jest złym pomysłem z medycznego punktu widzenia, przeczytasz już niedługo na logo24.pl.

 

Męska depilacja: co o tym sądzą kobiety?, depilacja, dbaj o siebiefot. altafulla / shutterstock.com

Więcej o:
Komentarze (67)
Kobiety o męskiej depilacji: Sykut-Jeżyna vs. Siwiec
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: cch

  Oceniono 177 razy 163

  Czy zdanie kobiet ogranicza sie tylko do wypowiedzi Siwiec i jakies "gwiazdy telewizji Polsat"?

 • Gość: gosc

  Oceniono 140 razy 60

  Facet, który ma owłosiony tors, ma często również bardzo wyraźnie owłosione nogi. Jestem tego przykładem (na szczęście plecy mam wolne od zarostu). Wyobraźcie sobie teraz, że golę klatkę i brzuch, zostawiając – co oczywiste – mocno owłosione nogi. Jak ja będę wyglądał? Jak pajac! Dla samego siebie strzygę głowę na 1 mm i twarz (ta sama długość). W celach typowo higienicznych golę pachwiny (góra i dół). Nie wyobrażam sobie usuwać regularnie włosów z tak dużych powierzchni ciała. A jeszcze mam co robić, miast marnować czas i pieniądze w gabinetach kosmetycznych.
  Uważajcie kobitki, bo jak się w końcu faceci wkurzą na te ciotowate przepisy na ich wygląd, to znowu na setki lat zostaniecie zredukowane do poziomu kur domowych z prawem jedynie do gotowania, sprzątania i rodzenia dzieci.

 • zewszad_i_znikad

  Oceniono 87 razy 45

  To powinna być wyłącznie sprawa osobistego upodobania, a nie tego, czy mamy w dowodzie "K", czy "M". Jeśli się to mężczyźnie podoba - niech goli owłosienie, a inni niech ani się ważą rzucać obelgami w rodzaju "cioty". Jeśli mu się nie podoba - niech nie goli. Oczywiście to samo tyczy się kobiet - doprawdy nie ma nic tak znowu skandalicznego we włochatych damskich nogach, to po prostu naturalne. Ja w każdym razie należę do tych podobno kilku procent kobiet, które mają włochate nogi i im z tym dobrze.

 • marecky6666

  Oceniono 62 razy 40

  James Bond mawial..na bezlistnym drzewie ptak gniazda nie uwije!!!!

 • fatherr

  Oceniono 133 razy 37

  Co za czasy! Z facetów zamiast mężczyzn robi się zniewieściałe cioty.
  O tempora! O mores!

 • Gość: mężczzyna

  Oceniono 75 razy 35

  Kpiny. Ilu mężczyzn w tym kraju ma problem w stylu depilować czy nie ? Jak w połowie miesiąca pusto w portfelu, nie ma na jedzenie, a co dopiero na zabiegi kosmetyczne. A robić trzeba po 13 godzin za 7 złotych za godzinę.

 • Gość: ana

  Oceniono 52 razy 32

  pie.....już nie macie o czym pisać

 • Gość: zmora_upiora

  Oceniono 69 razy 29

  włosy na klacie? mhrrrrauuuu.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX