Kurkumina - lek na całe zło

Niby to zwykła przyprawa, ale z pełną świadomością warto zaśpiewać jej: "jesteś lekiem na całe zło i nadzieją na przyszły rok!". Bo kurkuma nie tylko barwi potrawy na mocno żółty kolor. Ma również wiele zdrowotnych właściwości!

W indyjskiej medycynie ajurwedyjskiej kurkuma stosowana jest już od 2500 lat. Wiele badań dowodzi, że ten związek - poza tym, że ma działanie przeciwzapalne i przeciwutleniające - może działać ochronnie na tkankę nerwową mózgu. Dzięki temu zmniejsza ryzyko choroby Alzheimera i innych rodzajów demencji. Uważa się również, że obniża ryzyko nowotworów.

Ale to jeszcze nie wszystko! Jakiś czas temu naukowcy z Oregon State University dowiedli, że kurkuma podnosi w naszym organizmie poziom peptydu, który pomaga zapobiegać infekcjom bakteryjnym i wirusowym. Kurkuma jest o tyle niezwykła, że działa również na drobnoustroje, z którymi organizm nie zetknął się wcześniej. Jak donoszą opublikowane wówczas wyniki badań, przyjmowanie kurkumy to nawet trzykrotnie lepsza ochrona dla naszego organizmu.

Jeszcze mało? Inne badania wyraźnie wskazują, że kurkumina może również osłabiać powstawanie wspomnień związanych ze strachem. Naukowcy zastanawiają się nad możliwością jej użycia w terapii zaburzeń psychicznych, na przykład zespołu stresu pourazowego, które w samych tylko Stanach Zjednoczonych dotyka ponad 10 procent ludności.

Teraz również ty łatwo możesz poprawić swoją kondycję - kurkumina jest głównym składnikiem nowego suplementu diety - Licur7000. Kurkumina zawarta w Licur7000 wchłania się nie tylko ekspresowo, a także bardzo skutecznie.

Licur7000 to produkt przeznaczony dla wszystkich, którzy chcą czuć się w pełni sił witalnych. Mogą go przyjmować nastolatki, dorośli, a także seniorzy. Świetnie sprawdza się podczas wyczynowego lub intensywnego uprawiania sportu. Polecany jest również tym, którzy chcą zadbać o dobre samopoczucie i piękny wygląd.

Więcej o: