Czarna lista diet!

Francuska Agencji ds. Bezpieczeństwa Sanitarnego Żywności wydała komunikat o szkodliwości niektórych diet.  

Grupa francuskich badaczy wzięła pod lupę 15 najpopularniejszych diet i informacje, jakie pojawiają się na ich temat w internecie... Po roku badań stwierdzono, że wszystkie diety, w tym bijąca rekordy popularności w Polsce dieta Ducana, Montignaca, Frickera, Mayo, Cohena, Atkinsa, kapuściana, kalifornijska i cytrynowy detoks, powodują rozchwianie równowagi bilansu tłuszczów, węglowodanów i białek, a także witamin i mikroelementów. Badacze przyznają, że w 95 proc. przypadków osoby na diecie rzeczywiście chudły, ale po zakończeniu diety znów, i to znacznie, przybierały na wadze. Wniosek jest jednoznaczny: odchudzać należy się wyłącznie pod kierunkiem lekarza, a diety nie należy stosować na własną rękę. Więcej na: www.anses.fr

 

Opracowanie  MR

Zdjęcia: Shutterstock (montaż)

 

Czytaj też na Logo24:

Odchudzaj się z głową

Lato to najlepszy czas na zgubienie zbędnych kilogramów. Człowiekowi chce się ruszać, jest dużo warzyw, owoców i słońca poprawiającego nastrój. Oto pięć najważniejszych zasad każdej diety odchudzającej.
Jeżeli chodzisz regularnie na siłownię, biegasz albo jeździsz rowerem, to zainteresuj się tym, co powinno się znaleźć na twoim talerzu. Najlepiej zacznij od podglądania zawodowców.
Naukowcy twierdzą, że afrodyzjaki są przereklamowane i cudów nie zdziałają, ale włączone na stałe do diety na pewno, choć dopiero po pewnym czasie, poprawią sprawność seksualną. Prof. Zbigniew Lew-Starowicz wierzy w działanie afrodyzjaków. Swoim klientom, profilaktycznie lub wspomagająco, poleca na przykład dania z selera i porów, potrawy z orzechami i miodem spadziowym.
W magazynie dla mężczyzn można pokazywać tylko dwa typy ciał: piękne kobiece i wysportowane męskie. Moje nie zalicza się do żadnej z tych grup [:(] . I choć to ja byłem poddawany wszystkim opisanym tu zabiegom, na zdjęciach widzicie ciała pięknych dziewczyn

 

Więcej o: