Sztuka kochania: rozkosz bez stosunku

Maja Koniczyna
28.06.2012 13:20
A A A
Sztuka kochania: rozkosz bez stosunku

Sztuka kochania: rozkosz bez stosunku (fot. Shutterstock)

Moja narzeczona, wychowana w głębokiej wierze, nie uznaje "pełnego" stosunku seksualnego przed ślubem. Co, oczywiście, szanuję. Jest jednak dość otwarta na inne zabawy. Jak możemy przygotować się do tego pierwszego razu, zaznając przy tym namiastkę oczekiwanej rozkoszy?
Filip

Dlaczego chcesz zaznać tylko namiastki? Bez stosunku można osiągnąć całkowicie prawdziwą rozkosz i głęboki orgazm. Taki sam, czasem nawet silniejszy niż przy penetracji. Poza tym zabawy erotyczne, wzajemne podniecanie i zaspokajanie bez penetracji są naturalnym etapem rozwoju psychoseksualnego. Fakt, że zazwyczaj na etapie narzeczeństwa - czyli, zakładam, powyżej 20. roku życia - ma się to już za sobą, włącznie z przećwiczeniem najróżniejszych sposobów uzyskiwania spełnienia poza stosunkiem. Ale lepiej późno niż wcale!

Etap taki pozwala na wykształcenie odruchów seksualnych, uczy najefektywniejszych metod dochodzenia do orgazmu, zapewnia rozbudzenie punktów erogennych i poznanie erotycznej mapy ciała - własnej i partnera. Bardzo przyjemne! Tak naprawdę często pierwszy stosunek przychodzi zbyt szybko i daje mniej rozkoszy, niż by mógł.

Pieszczoty dłonią

Nie wiem, czy twoja narzeczona to zaakceptuje - najprostszą metodą przeżywania rozkoszy, szczególnie u nierozbudzonych seksualnie kobiet, są, oczywiście, pieszczoty dłonią. Później - oralne. Podpowiemy ci trochę, jak to robić. Zacznij od gładzenia całego ciała, następnie skup się na wzgórku łonowym i dopiero w później na łechtaczce oraz wejściu do pochwy. Unikaj przy tym jednostajnych, systematycznych ruchów. Szczególnie dotyczy to łechtaczki, która jest bardzo wrażliwa i monotonne dotknięcia dość szybko przestają dawać rozkosz. Czasem mogą nawet wywołać ból. Obmacuj lekko, okrążaj, nawilżaj palce jej własną wydzieliną lub zaopatrz się w lubrykant. Jeśli zdecydujesz się na płytką penetrację palcem, możesz wykonywać ruchy imitujące stosunek. Lecz nie zapominaj przy tym i o innych miejscach.

Kiedy poczujesz, że nadchodzi jej orgazm, spróbuj w tym czasie trzymać palec tuż przy wejściu do pochwy lub dość głęboko w jej odbycie - to znakomicie intensyfikuje doznania.

Seks oralny

Dokładnie te same zalecenia dotyczą seksu oralnego. Staraj się, by lizanie lub ssanie nie było monotonne, stymuluj kilka punktów, daj chwilę odpoczynku łechtaczce, mieszaj pieszczoty miejsc intymnych z dotykaniem reszty ciała. Możecie urozmaicać taką zabawę najróżniejszymi pozycjami. Nie tylko w łóżku! Spróbuj posadzić narzeczoną na fotelu, z rozchylonymi udami lub z nogami zarzuconymi na poręcze. Albo niech przyklęknie przy ścianie, rozchylając mocno kolana, a ty się do niej podczołgaj.

Pieścić się możecie wzajemnie lub jedno po drugim. Ty możesz uzyskać w pełni satysfakcjonujący orgazm nie tylko w trakcie seksu oralnego czy seksu analnego - który również zastępuje penetrację - ale też za pomocą którejkolwiek z tzw. technik zastępczych. Chyba najbardziej znane są „stosunki” między piersiami lub udami, możesz też poprosić narzeczoną, by złożyła zwilżone dłonie w „substytut pochwy”, odbyć „stosunek” między jej złożonymi stopami, w zagłębieniu pachy, zgięciu łokci lub kolan... To nie są nowe pomysły tylko podpowiadane niegdyś małżonkom metody mające uchronić kobietę przed zbyt częstymi ciążami. Obecnie wykorzystywane dla zwyczajnej przyjemności. Jak więc widzisz, opcji jest całkiem sporo. Wypada życzyć długiego narzeczeństwa!

 

Zobacz też na Logo24:

Mężczyźni i seks: wielki sondaż

Mężczyźni i seks: wielki sondaż, sztuka kochania, erotyka, seks

Znani mężczyźni, którzy oszaleli z miłości

Znani mężczyźni, którzy oszaleli z miłości, dziewczyny, top 10, Marek Antoniusz (83 p.n.e.- 30 p.n.e.), Autor obrazu: Lawrence Alma-Tadema. Tytuł: Antoniusz i Kleopatra. Olej, 1885 r. Źródło: Wikimedia Commons: zdjęcie jest własnością publiczną, ponieważ prawa autorskie do niego wygasły., miłość

Rewelacyjne seks gadżety

Rewelacyjne seks gadżety: pajączek. Fetish Fantasy Series Fantasy Web Bed Restraint System, erotyka, fetysz, seks, sztuka kochania, gadżety

   Zobacz więcej na temat:

   ZOBACZ WIDEO

   Komentarze (23)
   Zaloguj się lub komentuj jako gość
   • avatar

    skandy5

    Oceniono 31 razy 27

    No tak, jeśli ktoś jest wierzący to przed ślubem albo seks analny albo oralny.

   • avatar

    erka.erka

    Oceniono 29 razy 25

    no super...masz orgazmy z jezykiem w cipce i palcem w dupce, robisz loda z polykiem i...jestes dziewica.

   • avatar

    aki-ma

    Oceniono 14 razy 14

    "Moja narzeczona, wychowana w głębokiej wierze, nie uznaje "pełnego" stosunku seksualnego przed ślubem. Co, oczywiście, szanuję. Jest jednak dość otwarta na inne zabawy."
    Hmm,czyli co ? Trochę dziewica ? Czy też trochę nie dziewica?
    Generalnie współczuję narzeczonej.Nie da się zjeść ciastka i mieć ciastko.Ale w czasach wszechobecnej obłudy może stało się to jakoś możliwe?

   • avatar

    the_michal

    Oceniono 16 razy 14

    Bez stosunku to najlepiej na zakupach:)

   • avatar

    biedronka7112

    Oceniono 24 razy 10

    W zachowaniu czystości nie chodzi wyłącznie o penetrację pochwy, do cholery!
    Jeśli dziewczyna nie życzy sobie stosunku z uwagi na swoje przekonania religijne, to raczej nie będzie wchodził w grę też seks analny, ani też oralny.

   • avatar

    koham.mihnika.copyright

    Oceniono 14 razy 8

    pelnia szczescia - zmiana narzeczonej na bardziej swiatowa, bez uprzedzen. Katolicka morlanosc - do buzi, laseczka lub pare innych i "grzechu" nie ma? Moze to xionc ma ja rozplombowac?

   • avatar

    siekier35

    Oceniono 10 razy 8

    zawsze jeszcze można między pięty......

   • avatar

    Gość: rafulec

    Oceniono 24 razy 8

    szanowna redakcjo
    jeżeli poglądy czy religia narzeczonej filipa nakazuje jej zachowanie "czystości" do ślubu
    to wg was zgodzi się na seks oralny lub analny ?????

   • avatar

    shtalman

    Oceniono 11 razy 7

    Mam nadzieje ze narzeczona dochowa czystosci przed i po slubie, bo jak dziewczyna zalatuje ryba to mnie wszelka ochota odchodzi

   Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

   Polecamy