Sztuka kochania: ratunku, ona nie lubi gry wstępnej!

Droga redakcjo,
Ona nie lubi pieszczot. Spotykam się z Dorotą od kilku miesięcy. Jest super i bardzo ładna, ale nie zaspokaja moich potrzeb seksualnych. Nie wiem, jak mam jej powiedzieć, że oczekuję jakiejś gry wstępnej, zabaw, pieszczot. Nie wiem, jak mam ją przekonać, bo ja niezwykle lubię takie różne rzeczy. Lubię być pieszczony i robić to jej, a ona całkiem nic. Jak tylko idziemy do łóżka, to ona zaraz przechodzi do stosunku.
Radek

Ciekawy problem, muszę przyznać, zwykle to dziewczyny nie mogą się doprosić. Twojej można zazdrościć. Wasz brak dopasowania - choć to określenie na wyrost, bo jesteście raczej w fazie docierania się - może się brać z różnicy tzw. treningów seksualnych, czyli przeszłych doświadczeń lub z różnic w - obiegowo mówiąc - temperamencie.

Trening seksualny to zbiór doświadczeń poprzedzających regularne współżycie. To wtedy człowiek uczy się nieświadomie niektórych zachowań i rozpoznaje swoje potrzeby seksualne. Najczęściej odbywa się to poprzez autoerotyzm, co u niektórych ludzi oznacza szybkie, ukradkowe spełnienie mające na celu wyłącznie rozładowanie napięcia, a u innych całkiem rozbudowane pieszczoty rozbudzające kolejne miejsca erogenne.

Wiele też zależy od pierwszych związków, wtedy uczymy się także zaspokajania potrzeb partnera, nie tylko własnych, co z czasem może rzutować na specyficzne przywiązanie do określonego stylu odbywania stosunku. Bardzo dobrym treningiem seksualnym w sensie nabywania umiejętności pieszczenia partnera jest petting. Szkoda, że nie napisałeś, po ile macie lat i byłych związków za sobą, czy jesteście bardzo zaangażowani, czy jest to raczej układ mający zaspokajać jakieś wasze potrzeby - wtedy łatwiej ustalić, o co może chodzić.

Bez tych informacji można snuć jedynie domysły, np. że dziewczyna jest całkiem niedoświadczona i myśli, że tak trzeba, bo mężczyźni, wiadomo, lubią szybko. Albo że w jej poprzednim związku seks polegał wyłącznie na chodzeniu do łóżka w celu odbycia stosunku, więc taki stereotyp współżycia ma zafiksowany, może też - i to właśnie z braku pieszczot! - nie odczuwać zbyt silnie rozkoszy, woli więc jak najszybciej mieć to z głowy.

A jak jej powiedzieć? Całkiem zwyczajnie. Rozmawianie o seksie, o problemach pojawiających się w trakcie współżycia, próby poradzenia sobie z nimi - to jeden z ważnych elementów docierania się pary. Zaproponuj jej przy najbliższej okazji, że dziś się będziecie kochać po twojemu. Postaraj się, żeby wszystko było tego dnia, tej nocy wyjątkowe. Pokaż jej swoje ulubione pieszczoty, nie dopuszczaj do stosunku, przerywaj kontakt nawet na dłuższą chwilę, znów wróć z jakąś pieszczotą. Ważne, żeby działała umowa, że tym razem robicie tak, jak ty lubisz.

Wiesz, może się też zdarzyć, że różnicie się fizjologią dochodzenia do pobudzenia, a wtedy, jeśli chcecie nadal budować wasz związek, chyba najlepiej będzie umówić się, że czasem się kochacie na jej, a czasem na twój sposób.

Powodzenia!

Więcej o:
Komentarze (7)
Sztuka kochania: ratunku, ona nie lubi gry wstępnej!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: racetam

  Oceniono 29 razy 15

  cieszyć się.

 • Gość: _verb

  Oceniono 12 razy 8

  też tak mam z moją - kto tego nie doświadczył niech nie pisze głupot - to jest takie same niespełnienie jak przerwany stosunek.

 • Gość: Becior

  Oceniono 6 razy 4

  Jestem kobietą i też tak mam. Nie lubię gry wstępnej. Ale za to uwielbiam sam moment jak mój facet we mnie wchodzi. Nie zawsze muszę mieć orgazm-to nie jest priorytet, bo uwielbiam się z nim kochać i dla mnie ważne żeby on doszedł. Oral też jest ok, ale jak ja jemu. Uwielbiam masaże, więc dla niego to gra wstępna a dla mnie relaks ( najlepiej uda i ...wtedy się wszytko uda). No i fakt o sexie i swoich upodobaniach trzeba rozmawiać. Powodzenia:)

 • Gość: ruchliwy krulik

  Oceniono 19 razy -1

  Hehe, podziękować bogu wyznawanej przez siebie religii, zrobic swoje do końca odwrócić się doopa do kobiety i usnąć w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku :-)))

 • Gość: next

  Oceniono 21 razy -1

  znajdż sobie inną..

 • Gość: UIYHTYFTIO;K

  Oceniono 6 razy -2

  CHCAŁEM POWIEDZIEĆ CIESZYĆ SIĘ ALE KTOŚ racetam MNIE UBIEGŁ

 • Gość: jamci

  Oceniono 6 razy -2

  pieprzyć

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX