Związki na odległość są trwalsze?

Związki rozdzielone geograficznie oparte są na wzajemnym zrozumieniu i zaufaniu.

Związki rozdzielone geograficznie oparte są na wzajemnym zrozumieniu i zaufaniu. (fot. Phaendin / shutterstock.com)

Boisz się związku na odległość? Niepotrzebnie. Kochankowie rozdzieleni geograficznie budują relację trwalszą niż ze spiżu.

Naukowcy z uniwersytetów Cornella oraz hongkońskiego zadali 30 parom studenciaków mieszkającym razem i tylu miłującym się na odległość (przez okres minimum kilkunastu miesięcy) pracę domową: wypełniać przez tydzień dzienniczek przemyśleniami na temat związku.

Kontakty internetowo-telefoniczne, choć mniej liczne, okazały się bardziej "istotne" niż spotkania twarzą w twarz. Pytania i odpowiedzi mądrzejsze, refleksje głębsze - to się chyba nazywa idealizowaniem partnera.

Pary, które spotykały się codziennie, nie wykazały się ciekawymi rozważaniami, a wspomnienia nie były przepełnione aż taką radością i miłością. "Związki rozdzielone geograficznie oparte są na wzajemnym zrozumieniu i zaufaniu. Chłopak z dziewczyną starają się bardziej. I ten wysiłek się opłaca" - podsumowała pani naukowiec.

Ponoć trzech na czterech studentów było kiedyś w takiej sytuacji związkowej. Czyli jest dobrze. Problemem pozostaje jednak potrzeba częstszych kontaktów erotycznych, zwłaszcza od momentu, gdy się wydało, że amerykańskie tajne służby monitorują nasze rozmowy przez Skype...

ZOBACZ WIDEO

Zobacz także
  • Wspólna masturbacja Sztuka kochania: wspólna masturbacja
  • Top 10: seks i śmierć. Najdziwniejsze przypadki Top 10: seks i śmierć. Najdziwniejsze przypadki
  • Randki: brunetki, rude czy blondynki? Randki: brunetki, rude czy blondynki?

Polecamy