Coraz popularniejsze operacje waginy. Po co?

- Droga Redakcjo! Moja dziewczyna chce zrobić sobie operację plastyczną waginy. Czy istnieją "brzydkie" wargi sromowe? O co jej chodzi? - pyta nas Waldek. Na listy czytelników odpowiada Maja Konicznyna.

O co jej chodzi, wie tylko ona... Może marudzi, bo oczekuje więcej zainteresowania z Twojej strony? I więcej komplementów! Może za rzadko mówisz, że ma piękną waginę? Albo ma kompleks. Od kiedy miejsca intymne są - praktycznie obowiązkowo - pozbawiane owłosienia, stały się widoczne, oglądane i jak cała reszta ciała albo się podobają, albo nie.

Zapewne wiesz, że kształt członka bywa różny. Penisy różnią się nie tylko długością i grubością, ale mają też charakterystyczne cechy indywidualne: specyficzne zgrubienia, wygięcia, przypominają szable, płaskie dzioby lub zadziornie wyginają się do góry. Tak samo jest z waginami. Wargi sromowe mogą być mniej lub bardziej obfite, symetryczne albo nie, różnej wielkości i kształtu, mogą całkowicie lub tylko częściowo przykrywać łechtaczkę, która też u różnych kobiet ma prawo wyglądać nieco inaczej.

Faktem jest, że panie coraz częściej decydują się na operację plastyczną waginy wyłącznie ze względów estetycznych. Kiedyś chodziło w takich zabiegach o poprawienie zewnętrznych narządów płciowych uszkodzonych w trakcie innych zabiegów, w wyniku urazów mechanicznych lub choroby. Medycznym wskazaniem do zabiegu jest także sytuacja, gdy mniejsze wargi sromowe są wiotkie i zbyt długie, co powoduje, że w trakcie stosunku dostają się do pochwy. Rzadko, ale jednak się zdarza, że na skutek zaburzeń hormonalnych również łechtaczka jest ukształtowana w specyficzny sposób. Jeśli kobieta i jej partner to akceptują, nie ma problemu. Lecz zazwyczaj sytuacja taka jest przyczyną kompleksów.

Obecnie labioplastyka - bo tak się nazywa plastykę warg sromowych - służy także poprawieniu urody tego miejsca. Każda kobieta ma jakiś ideał atrakcyjności swoich genitaliów i chce do niego dążyć. Wargi sromowe - większe i mniejsze - da się operacyjnie zmniejszać, powiększać oraz - zupełnie jak w usta - można wstrzykiwać w nie preparaty czasowo ujędrniające. Dzięki temu srom nabiera pożądanego kształtu, staje się mocniej wysklepiony i wyraźnie się odznacza nawet w grubszej bieliźnie. Lub wręcz odwrotnie, ulega zredukowaniu.

Równie popularne są obecnie plastyczne operacje pochwy. Żeby poprawić jej kurczliwość i elastyczność, koryguje się mięśnie i usuwa nadmiar śluzówki. Przy okazji można lekko powiększyć (wcale nie mityczny!) punkt G, wstrzykując w to miejsce dawkę kolagenu - to zwiększa rozkosz doznawaną przy szczytowaniu przez kobiety, które mają to miejsce erogenne szczególnie rozbudzone.

I o ile po zaaplikowaniu kolagenu w punkt G często należy w ciągu kilku godzin odbyć stosunek (by doszło do właściwego ułożenia białka), o tyle po operacjach plastycznych sromu lub pochwy okres abstynencji może trwać miesiąc i dłużej, możliwe są też najróżniejsze powikłania, z utratą czucia w łechtaczce włącznie. Dlatego każdą taką interwencję, jeśli ma służyć wyłącznie poprawieniu urody tego miejsca, warto wcześniej dobrze przemyśleć. Nie da się ukryć, że czasem bardziej potrzebna byłaby psychoterapia niż operacja uatrakcyjniająca. Weźcie i to pod uwagę.

Na początek pogadaj z dziewczyną, spróbuj się od niej dowiedzieć, o co właściwie chodzi. Czasem wystarcza, gdy partner opowie o tym, co on widzi. Czyli ładny wzgórek łonowy, który lubi pocierać na różne sposoby, podniecającą go łechtaczkę, którą uwielbia całować i patrzeć, jak się powiększa. Wielu kobietom jest potrzebna po prostu duża dawka akceptacji mężczyzny.

Więcej o:
Komentarze (66)
Coraz popularniejsze operacje waginy. Po co?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: plastyk

  Oceniono 178 razy 164

  A gdzie ankieta ze zdjęciem:
  - piękna vagina
  - taka sobie
  - zdecydowanie do operacji

 • Gość: rysio lizopizd

  Oceniono 160 razy 138

  a gdzie sa zdjecia?

 • Gość: znawca

  Oceniono 151 razy 137

  Autorka artykułu ma jak widać problem w odróżnieniu waginy od sromu. Oto skutki braku edukacji seksualnej.

 • Gość: paunitka

  Oceniono 82 razy 72

  Wbijcie sobie wreszcie do głowy. Wagina=pochwa. Łechtaczka + wargi sromowe->srom. Wstyd, taka ignorancja.

 • Gość: C

  Oceniono 76 razy 58

  > Operacje waginy, plastyczne korekty pochwy. Po co?
  W wieku 11 lat każda, szanująca się, dojrzała kobieta pragnie poczuć się atrakcyjna a także mieć fajną, zapachową gumkę do piórnika z syrenką. Korekcja uszu już była, rok temu.

 • Gość: Jan

  Oceniono 85 razy 55

  Moja partnerka ma bardzo długie wargi prawie 12cm uwielbiam je ssać i miętosić w ustach, jak by je obcieła
  to bym odszedł od niej

 • mz50

  Oceniono 74 razy 42

  Chore mózgi, operujcie sobie jeszcze odbytnicę bo nieestetyczna i można dostać kompleksów, szyjkę maciczną bo coś z nią nie tak.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX