Seks w miejscach publicznych - jak bardzo ryzykowny?

- Chciałbym namówić dziewczynę na małe szaleństwo. Kolega brał kiedyś udział w czymś takim i bardzo mu się podobało... Chodzi o seks w samochodzie. I to nie koniec! Chciałbym, żeby kumpel ze swoją partnerką - może jeszcze ktoś obcy, np. z internetu - na nas patrzyli. Ale nie wiem, czy moja kobieta jest wystarczająco nowoczesna... - pisze Jacek.

Akurat nowoczesność nie ma z tym nic wspólnego. Ludzie zawsze szukali ujścia popędu seksualnego i zaspokojenia potrzeb poznawczych, tworząc sytuacje erotyczne bardziej podniecające niż regularne współżycie. Zmienia się jedynie nomenklatura i zakres występowania danego zjawiska.

?Wystarczająco nowoczesna?? Nic podobnego!

W starożytnej Grecji - i w innych kulturach antycznych - orgie seksualne, w trakcie których wszyscy kochali się ze wszystkimi, wpleciono w rytm życia nie tylko społecznego, ale i religijnego. Uczestnicy zabawy doprowadzali się do stanu ekstazy za pomocą wina wzmacnianego środkami halucynogennymi, muzyki i tańca. Jedni się kochali, inni woleli patrzeć. 
Uprawiano seks grupowy, w parach hetero- i homoseksualnych, jedna kobieta kochała się z wieloma mężczyznami, mężczyzna z wieloma kobietami, niektórzy się onanizowali, inni doznawali rozkoszy od samego patrzenia. Bez zahamowań. 

W orszaku, który formowano na cześć Dionizosa, damy szły w męskich strojach, co miało dodatkowo podkreślać, że w czasie świętej orgii nie ma różnic między płciami. Pieszczono się publicznie także w trakcie świąt ku czci Demeter - greckiej bogini płodności. Podczas uprawiania publicznego seksu ludzie odtwarzali akt tworzenia. A im więcej osób i im namiętniej się kochało, tym przyroda więcej tworzyła. W takiej sytuacji wręcz głupio było odmówić, prawda?

Te dawne orgie oprócz funkcji religijnych i rytualnych spełniały także ważne zadania społeczne - pozwalały odreagować napięcia i frustracje. Nie tylko seksualne. Umożliwiały wymianę materiału genetycznego i integrowały społeczności. Dzisiejsza moda na seks uprawiany w miejscach publicznych lub pod czujnym wzrokiem znajomych, z ewentualną wymianą partnerów, to daleka i dużo mniej barwna kuzynka niegdysiejszych orgii. Problem w tym, że wtedy było na to społeczne przyzwolenie...

Dogging*: nie jest dla każdego

Dogging - bo tak slangowo określa się sytuacje, w której ludzie się kochają w miejscach mniej lub bardziej publicznych, a inni patrzą - to film pornograficzny na żywo. Tylko że filmy ogląda się zazwyczaj samotnie, a społeczne przyzwolenie na orgię się skończyło. 

Reakcje uczestników mogą być bardzo różne. W latach 70. panowała moda na seks grupowy i wymienianie się partnerami. Prawie każdy chciał spróbować, urządzano specjalne przyjęcia, a że nie było wtedy jeszcze internetu, skrzykiwano się przez ogłoszenia w prasie. No i cóż - szybko się okazało, że to na pewno nie jest zabawa dla każdego, bez względu na płeć. Rzeszy osób się podobało, wspominają to dziś z rozrzewnieniem. Lecz wiele par się rozstało, a terapeuci mieli robotę, starając się połatać mniejsze i większe traumy i urazy. 

Ty również nie możesz być pewien swojej reakcji. Jak w każdej nowej nacechowanej erotyzmem sytuacji, możesz się poczuć silniej pobudzony. Albo na odwrót. To samo dotyczy twojej partnerki. Może jej się tak spodobać, że pożałujesz, iż proponowałeś. Lub dozna takiego obrzydzenia, że nie będzie cię chciała już nigdy w życiu widzieć na oczy. Nikt nie jest w stanie tego przewidzieć.

. . .

*Dogging - angielski eufemizm określający podejmowanie aktywności seksualnej w miejscach publicznych (takich jak park, stąd odniesienie do piesków - red.) lub oglądanie osób podejmujących taką aktywność. Osoby biorące udział w doggingu mogą być oglądane przez przypadkowych widzów lub przez osoby zaproszone przez internet. Za: Wikipedia

. . .

UWAGA:

Art. 140 kodeksu wykroczeń

?Kto publicznie dopuszcza się nieobyczajnego wybryku, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 1500 złotych albo karze nagany?.

. . .

Chcesz zaproponować temat, wciąć udział w dyskusji? Czekamy na Twój mail na: dobryseks@agora.pl

Więcej o:
Komentarze (36)
Seks w miejscach publicznych - jak bardzo ryzykowny?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Oceniono 351 razy 179

  uważam, że sex powinno się uprawiać wszędzie i w każdej chwili. . .np. przy kasie w hipermarkecie, na korytarzu w redakcji. . . na peronie, w rowie przydrożnym. . .w tramwaju, w przedszkolu. . . Pani Maju Konieczna czy Pani się w du..pie (w kroku?) poprzewracało !? po co ten artykuł ?!

 • kontik_71

  Oceniono 210 razy 88

  Ci starozytnie Grecy i Rzymianie to jakies takie gendery paskudne byly :D No ale dzieki katolickiemu wychowaniu jestesmy odporni na takie zachcianki i zyjemy w idelanie zaklamanym spoleczenstwie w ktorym widok sutka karmiacej matki wywoluje oburzenie...

 • popijajac_piwo

  Oceniono 219 razy 51

  Nie rozumiem, skoro można się modlić publicznie i chodzić na pielgrzymki, to czemu nie można uprawiać seksu publicznie i grupowo? Jedno i drugie jest formą ekshibicjonizmu...

 • kkastr

  Oceniono 119 razy 49

  Skundlenie.

 • halucynacjenakolacje

  Oceniono 34 razy 26

  MSPANC

  Z repertuaru Wałów Jagiellońskich:

  Na biwaku, w plecaku, na ognisku, w półmisku
  Na złazie, gdzieś w bazie i na patelni w spółdzielni
  Na rajdzie ktoś znajdzie, na ziemi, w kieszeni
  Na wodzie i w trawie i na wiejskiej zabawie.

  Choroby "W" (3x)
  wciąż grożą nam
  Choroby "W" (3x)
  wciąż tu i tam (mniam, mniam)

  Na Yapie ktoś złapie, na Bazunie ktoś wsunie,
  A to na dowód tego, że nie boi się niczego.
  Na talerzu w Sandomierzu, na szlaku w chlebaku,
  Na nodze po drodze i na kaszce w menażce.

  Choroby "W" ...

  Na szczycie , w kokpicie, na misce, w walizce,
  Na bucie, w andrucie i na buzi u Józi.
  Na gitarze, przy barze, na befsztyku, w słoiku,
  Na Basi i Teresce oraz w WC na desce.

  Choroby "W" ...

 • staryman

  Oceniono 31 razy 15

  "Dogging: seks w miejscach publicznych. Ryzykowny?"

  Eee-tam, już miałem nadzieję, że będzie coś bardziej "zoofilskiego". A tu nudy jakieś...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX