Froteryzm - czy "techniki zastępcze" mogą być niebezpieczne?

Czytelnik Zbyszek napisał do nas: "Musimy na jakiś czas zrezygnować ze współżycia i lekarz polecił tzw. techniki zastępcze. Żonie spodobał się pomysł z ocieraniem. Zastanawiam się, czy to nie spowoduje u mnie jakiegoś... problemu. I czy będę w stanie wrócić do zwykłych stosunków." Na wątpliwości odpowiada Maja Koniczyna.

Jesteś dorosłym mężczyzną z ukształtowanym i ukierunkowanym popędem seksualnym. Nie, nie "popadniesz" w ocieractwo - ładniej brzmi: froteryzm - jeśli będziesz stosował go jako technikę zastępczą. Jeśli byłby twoim problem, wiedziałbyś o tym od dawna...

Froteryzm polega na rozładowywaniu napięcia seksualnego poprzez dotykanie genitaliami innej osoby. Jako parafilia łączy się z niedojrzałością psychoseksualną, często też emocjonalną, z  zaburzeniami osobowości, lękiem przed kobietami, a zdarza się, że dochodzą do tego jeszcze inne zaburzenia seksualne, na przykład fetyszyzm. Ocieractwo kojarzone jest przede wszystkim z bardziej niż nieprzyjemnymi zdarzeniami w zatłoczonych środkach komunikacji, ale przybiera też mniej inwazyjne formy. Mężczyzna może funkcjonować w związku, od czasu do czasu odbywać stosunki, jednak rozkoszy doznawać jedynie poprzez ocieranie. Zdarzają się przypadki, że kładzie się na partnerce w spodniach, ociera i osiągając spełnienie, tłumaczy, że cierpi na przedwczesny wytrysk.

W niektórych wypadkach udaje się w trakcie terapii odkryć pierwsze zdarzenie tego typu i najczęściej jest to po prostu przypadek: chłopiec w  fazie dojrzewania ejakuluje na skutek otarcia się o kogoś w autobusie lub w czasie przerwy w szkole. Zbliżony przypadek widzieliśmy w filmie "Sala samobójców" w scenie lekcji dżudo. Oprócz rozkoszy odczuwa silne, sprzeczne, splątane emocje. I może postanowić doświadczenie powtórzyć, intencjonalnie, w podobnych warunkach.

Techniki zastępcze to dla odmiany wybór dojrzałych psychoseksualnie ludzi; mają określone zadania. Pomagają np. przetrwać czas, w którym stosunki dopochwowe są z jakiegoś powodu niemożliwe, a para nie chce rezygnować z doznań intymnych i rozkoszy. W czasach, gdy nie było skutecznych środków antykoncepcyjnych, stosowano je powszechnie, czasem długo, aż do decyzji o następnej ciąży. Obecnie służą najczęściej po prostu jako urozmaicenie. Podstawowe to: stosunek między piersiami, stopami czy pośladkami, pod pachą. No i ocieranie. Najlepiej wypróbować wszystkie.

Najmniej inicjatywy od kobiety wymaga ocieranie: po fazie wspólnych pieszczot po prostu leży, a mężczyzna stara się tak manewrować ciałem i penisem, żeby doprowadzić do wytrysku. Ocieranie o wzgórek łonowy może doprowadzić do szczytowania także kobietę z rozwiniętą zdolnością osiągania orgazmu łechtaczkowego, więc jeśli jest to z jakiegoś powodu zdrowotnego niewskazane, unikaj tych rejonów.

Dobre do ocierania są również pośladki. Możecie się w ostatniej fazie ułożyć tak, żeby sam czubek członka przyciskać do kości ogonowej. To pozycja dla kobiet, które nie akceptują seksu analnego, a mają rozbudzone strefy erogenne w tych obszarach. Jeśli zdecydujecie się na mniej ocierania i przyciskania, a bardziej na imitowanie stosunku, ściśnij pośladki partnerki i wykonuj ruchy w górę i  w  dół. Jeśli jest szczupła, do skutecznego ocierania można wykorzystać też kości biodrowe.

Nawiasem mówiąc, kobieta również może ocierać się aktywnie, na przykład o  unieruchomionego - celowo lub z przyczyn medycznych - partnera, i to z całkiem dobrym skutkiem. Ocieranie o udo lub kolano, szczególnie połączone z kolistymi ruchami miednicą, daje świetne efekty.

I uwaga na koniec. Jeśli masz obawy przed zastosowaniem tej techniki, może zacznijcie od jakiejkolwiek innej. Strach i seks to nie jest dobre połączenie. Dobre jest natomiast łączenie różnych sposobów. Spróbujcie ocierać się z zawiązanymi oczami, to pogłębi doznania, w seksownej bieliźnie, częściowo ubrani, po masażu pachnącymi olejkami i tak dalej. Tu ograniczeniem jest wyłącznie fantazja. Pamiętaj też zawsze o partnerce. Techniki zastępcze mają służyć obojgu.

ZOBACZ WIDEO

Zobacz także
 • Związek ze starszą kobietą 7 fantazji seksualnych kobiet, które powinieneś znać
 • Don Jon Jakie porno lubimy? A jakie wolą kobiety?
 • Różnica wieku? Żadna przeszkoda MILB - czy związki ze starszymi kobietami mają sens?
Komentarze (36)
Froteryzm - czy "techniki zastępcze" mogą być niebezpieczne?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • avatar

  sainte_nitouche

  Oceniono 53 razy 45

  Froteryzm uprawiam regularnie, co sobote. Wam tez polecam; podlogi sie po nim blyszcza, ze hej!

 • avatar
 • avatar
 • avatar

  Gość: duda.zawsze.z.tyłu

  Oceniono 31 razy 23

  A może lepiej elektroluksizm, tylko trzeba uważać żeby jajec do rury nie wciągnęło, bo może zaboleć.

 • avatar

  Gość: dzidzia piernik

  Oceniono 30 razy 22

  W celu ekstremalnego urozmaicenia tej techniki proponuję turboobrotowy mikser.

 • avatar

  zbyszek702

  Oceniono 29 razy 21

  Jak KC PiC zakaże prezerwatyw, zostanie wam jedynie froteryzm i to z plusem

 • avatar
 • avatar

  Gość: Wierny_zgromadzenia_św_Adama

  Oceniono 24 razy 16

  Blender, tylko blender i będzie ma maxa !!!!!!!!!!!!!!!

 • avatar

  kisssmyass

  Oceniono 13 razy 7

  ja bym prosił o asystę Dr. Jąderek, niech mi naoczni, z łaski swojej, pokaże jak kobieta może robić za froterkę. Ciekawe co na to panie feministki, np. towarzyszka Szczuka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy