"Wyłączniki seksualne" - skąd się biorą

Czytelnik Jarek napisał do nas: "Znajoma z pracy przez kilka miesięcy na różne sposoby okazywała, że jest mną mocno zainteresowana. W końcu doszło do kontaktu intymnego między nami z jej inicjatywy. Leżeliśmy już w łóżku, kiedy nagle stwierdziła, że to jednak pomyłka - ubrała się i wyszła. W pracy zaczęła mnie unikać... Co to za magia? Na list odpowiada Maja Koniczyna.

Wasz kontakt prawdopodobnie został zaburzony przez któryś z wielu tzw. wyłączników seksualnych. Są to zachowania lub szczególne cechy partnera, które doprowadzają do zaniku pożądania w trakcie aktu. Jeśli zdarza się to podczas pierwszego zbliżenia, zazwyczaj chodzi o jakąś cechę budowy, specyficzny element gry wstępnej lub coś, co partner - nieświadomy efektu - powiedział. Przez kilka miesięcy byłeś obiektem jej starań, odczuwała pożądanie, pewnie miała jakieś fantazje i konkretne wyobrażenia dotyczące i ciebie, i tego, co się będzie działo, a rzeczywistość okazała się inna. To są dość częste przypadki, reagują tak i kobiety, i mężczyźni, choć nie zawsze wycofują się tak szybko i całkowicie jak twoja znajoma. Zwykle, szczególnie gdy chodzi o znajomości na terenie pracy, ludzie starają się jakoś inaczej wybrnąć z sytuacji. Pamiętaj, że cokolwiek doprowadziło u niej do natychmiastowego spadku napięcia seksualnego, dla kogoś innego może być niezauważalnym drobiazgiem lub cechą obojętną.

Mechanizm zaniku pobudzenia w trakcie kontaktu seksualnego znany jest też w stałych związkach. Bardzo często przytrafia się na skutek wprowadzenia bez uprzedzenia do gry wstępnej jakiegoś nieznanego wcześniej i niepraktykowanego przez parę elementu. Lepiej wcześniej o tym pogadać, wyjaśnić, skąd taki pomysł, i przekonać do współudziału. Szczególnie jeśli podejrzewasz, że nowa technika może być trudna do zaakceptowania.

Najczęściej jednak pożądanie gaśnie na skutek tego, co się usłyszy. Typowe wyłączniki to wulgaryzmy i dowcipy seksualne. Nawet jeśli kobieta akceptuje - lub toleruje - tego typu zachowania u kolegów w pracy (ostatnio na szczęście zrobiło się głośno o braku tolerancji), to w sytuacji intymnej często nie jest w stanie. Podobnie działa opowiadanie o doświadczeniach, o nadzwyczajnych doznaniach i podbojach, wspominanie innych partnerek. Zachowania takie zdarzają się często z bardzo prostego powodu: mężczyzna nie jest pewny siebie w roli kochanka lub jest zdenerwowany nową sytuacją, więc mówi to, co podwyższa jego samoocenę i pokazuje go w - jego zdaniem - lepszym świetle. Wyłączniki seksualne nie dla wszystkich są jednakowe. Na przykład dla jednej kobiety informacja o  braku doświadczenia, niesprawne ruchy czy nieporadne gesty doprowadzają do zaniku pożądania, a inna da się tym zauroczyć.

A tak przy okazji: większość kobiet reaguje pobudzeniem nie na konkretne słowa, ale na mruczenie, wzdychanie, nieartykułowane szepty. To działa praktycznie zawsze, podtrzymuje kontakt, pomaga stworzyć atmosferę intymności, nie wymaga odpowiedzi, sygnalizuje zaangażowanie.

Natomiast znającym się, zgranym parom polecam technikę sterowania głosem. Zdecydowanie pogłębia rozkosz! W najprostszej wersji polega na opowiadaniu partnerce - cicho, ale wyraźnie - o tym, co robisz, co ona ma robić i odczuwać, gdy to robi. Jak reaguje jej i  twoje ciało. Na przykład: "Zaraz dotknę twoich piersi, już czujesz rozkosz tego dotknięcia, dotykam, zaraz ty dotkniesz siebie... dotkniesz mnie". I tak dalej. Ważne, żeby między kolejnymi komendami robić przerwy, dać czas na wyobrażenie i poczucie tego, co ma nastąpić.

ZOBACZ WIDEO

Zobacz także
 • Mieszkańcy których krajów najczęściej zdradzają? Partnerka wciąż używa wibratora? Nie odzwyczajaj jej!
 • Płatki owsiane po dwóch miesiącach regularnego spożywania zaczynają poprawiać libido Akrobatyka - ten rodzaj seksu nazywają "wyższą szkołą seksu"
 • Czym jest froteryzm? Froteryzm - czy "techniki zastępcze" mogą być niebezpieczne?
Komentarze (51)
"Wyłączniki seksualne" - skąd się biorą
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • avatar

  margot452

  Oceniono 104 razy 90

  "Zaraz dotknę twoich piersi, już czujesz rozkosz tego dotknięcia, dotykam, zaraz ty dotkniesz siebie... dotkniesz mnie".

  Po takim tekście faktycznie, zdecydowanie odechciałoby mi się seksu - a raczej nie byłabym w stanie go uprawiać, płacząc ze śmiechu.

 • avatar

  pan.szklanka

  Oceniono 45 razy 39

  - Zocha, zrób se gre wstępną. Za 5 minut jestem.

 • avatar

  Gość: Jana

  Oceniono 45 razy 23

  W Polsce najczęstszym wyłącznikiem partnera jest smród bijący od niego !!!

 • Black Swan

  Oceniono 27 razy 21

  może gra wstępna typu; "rychtuj sie bo nadchodzę" to nie jest to czego oczekiwała od ciebie w łóżku? Może oczekiwała czegoś innego w ramach ars amandi ? Biznesowe "delegowanie zadań" nie koniecznie sprawdza się w łóżku...

 • avatar

  mreck

  Oceniono 17 razy 17

  No się rozmyśliła - a ten zaraz do gazety. Dzieci i mąż jej się przypomnieli.

 • avatar

  Gość: Beata

  Oceniono 21 razy 13

  Facet miał szczęscie. Nie chodzi o to że sie pani odwidzialo-mogło, nie ma obowiązku ciągnąć czegos co nie pasuje. Ale ta forma...facet nie wibrator tez ma uczucia, a poziom empatii u pani -bezwzględne zero.

 • avatar

  miromaz

  Oceniono 13 razy 13

  No, czasami się odechciewa. I wam się wydaje, że tylko kobietom...

 • avatar

  w_pis-du

  Oceniono 21 razy 11

  To nie wyłączniki seksualne, tylko brak alkoholu powoduje takie zachowanie 😆.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy