Żarłoczna pochwa

Droga Redakcjo!

Kolega opowiedział mi historię o znajomym, który zakleszczył się z narzeczoną w miłosnym uścisku. Czy to możliwe?

Paweł

 

Gdyby wszystkie opowieści o zakleszczeniu były prawdziwe, każde z nas musiałoby coś takiego kiedyś przeżyć - a nie tylko znać z historii snutych z błyskiem w oku nie od dziś. Zwykle ta biedna zakleszczona para odbywa stosunek w dziwnych okolicznościach, np. na cmentarzu, w kościele, cudzym łóżku, i najczęściej są to "nielegalni" kochankowie, a przynajmniej osoby znane lokalnej społeczności z racji pełnionych funkcji. Niegdyś wraz z bajką przekazywano sobie radę: kobietę trzeba niespodziewanie ukłuć igłą w pośladek, wtedy pochwa puści. Teraz w opowieściach zazwyczaj występuje pogotowie, zakleszczonych znosi się ku uciesze gawiedzi na noszach, a dobra rada mówi: miej przy sobie środki rozkurczowe. Albo alkohol. Nawiasem mówiąc, z punktu widzenia fizjologii i jedna, i druga porada jest prawidłowa.Zaciśnięcie mięśni okalających pochwę na tyle mocne, że trzeba użyć nadzwyczajnych środków, jest, oczywiście, możliwe.

 

Niegdyś przekazywano sobie radę: w razie skurczu pochwy kobietę trzeba niespodziewanie ukłuć igłą w pośladek.

 

Dość silne - i być może tu należy szukać źródła licznych opowieści - zdarza się przecież kobietom cierpiącym na pochwicę, czyli mimowolny skurcz mięśni sromu i pochwy, który zaczyna się przy próbie odbycia stosunku, a czasem nawet przy samym wyobrażaniu sobie, że może dojść do penetracji. Dyspareunia natomiast jest zaburzeniem polegającym na odczuwaniu bólu w trakcie stosunku. Również może powodować odruchowe zaciskanie mięśni okalających pochwę. zasem kobieta robi to świadomie, oczekując bólu. Pochwica ma zazwyczaj podłoże psychiczne, częściej zdarza się dziewczynom zaczynającym współżycie lub tuż po zmianie partnera, przy lękowym nastawieniu do seksu, po zdradzie. Czasami psychika chce w ten sposób wyrazić jakiś nierozwiązany konflikt z partnerem lub za coś go ukarać brakiem seksu. Dyspareunia częściej jest wynikiem zmian chorobowych w obrębie narządów płciowych: stanów zapalnych aktualnych i przeszłych, grzybic itp. Jeśli twoja partnerka skarży się na ból w trakcie stosunku, nie lekceważ tego. Wielu mężczyzn jest przekonanych, że to albo kobiecy wymysł, albo zasługa ich nadzwyczajnej budowy. Tymczasem i jedno, i drugie zaburzenie powinno się leczyć. Im szybciej, tym lepiej. A pochwa jest na tyle elastyczna, że poradzi sobie z przyjęciem organu ocenianego przez właściciela za absolutnie nadzwyczajny - warto o tym pamiętać.

 

Jeszcze innym źródłem licznych opowieści o uwięzionym penisie mogą być obserwacje życia zwierzaków domowych. Ale tu już musieliby się wypowiedzieć weterynarze i hodowcy psów czy kotów, którzy z prokreacją swoich pupili mają do czynienia na co dzień i znają problemy z tym związane. Co ciekawe, o ile trudno rozpropagować np. higieniczne zachowania związane z narządami płciowymi, o tyle mylne przekonania na temat życia seksualnego mają naprawdę twardy żywot. Każde kolejne pokolenie przekonuje się na własnej skórze, że - przykładowo - dziewica może zajść w ciążę. A przecież ciąża jest możliwa nawet u dziewczynki przed pierwszą miesiączką. Wielu mężczyzn, bez względu na wiek i wykształcenie, wierzy też, że w ciągu swego życia seksualnego ma do dyspozycji określoną liczbę wytrysków. Licznik zaczyna tykać już w trakcie pierwszej polucji.            

 

 

 

Maja Koniczyna, seksuolog

Rysunek: Małgorzata Ślińska

 

 

 

Zobacz też na Logo24:

 

 

Inne porady seksuologa 

 

Kobiecy seksualizm różni się od męskiego, wszyscy to wiemy. Jak przełożyć tę wiedzę na praktykę i zostać kochankiem doskonałym? Jeśli zastosujesz się do naszych porad, przekonasz wybrankę, że uprawianie miłości z tobą to najlepszy wybór w jej życiu, a twoje łóżko jest najwspanialsze.

Dlaczego chodzimy z wami do łóżka

Dlaczego kobiety uprawiają seks z facetami? Odpowiedź mogę streścić w jednym zdaniu. Uprawiają, bo muszą. I jeśli mężczyźnie uda się jakimś cudem tego nie zepsuć, może mieć dosłownie wszystko i na każdy sposób.

Stolica grzechu i gamblingu. Sześciokilometrowa ulica architektonicznych balasów. Pijany golem na piaskowych nogach. Wyciskarka pieniędzy kontrolowana przez dwie firmy. W trakcie tygodniowego pobytu - poza porno i hazardem - w fasadzie plastikowej Sodomy znalazłem jednak szczeliny, przez które widać było prawdziwe życie.

Więcej o: