Golenie? Czemu nie!

Faceci w filmach porno często mają wygolone miejsca intymne. Czy to dobry pomysł - zarówno jeśli chodzi o higienę, wygodę, jak i reakcję oraz doznania seksualnej partnerki?

Golenie miejsc intymnych - temat stary jak narzędzia, którymi usuwamy owłosienie. Odpowiedź zależy od trzech czynników. Pierwszy to osobiste preferencje. Nie sprawdzisz, dopóki choć raz nie spróbujesz. Warto eksperymentalnie przetestować różne metody. Owłosienie łonowe odrasta bardzo szybko, więc w krótkim czasie dowiesz się, czy ci to odpowiada. Entuzjaści nagiej skóry nie wyobrażają sobie, by włosek zagościł w miejscu intymnym i szukają metod trwałej depilacji. Twierdzą, że jedynie w ten sposób można utrzymać higienę, ładny zapach i dobre samopoczucie. Dla niektórych ważne jest także optyczne wrażenie: gdy penis nie ginie w gąszczu włosów, wydaje się większy. Przeciwnicy golenia zauważają, że włosy łonowe zapewniają właściwą wentylację i izolację.

Golenie? Czemu nie!, seks, erotyka, sztuka kochania

Czynnik drugi to moda, a raczej podatność na jej uleganie. Przykładowo, w latach 60. i 70., gdy ruszyła fala rewolucji seksualnej i o najróżniejszych technikach pobudzania zaczęto mówić i pisać dużo swobodniej, u mężczyzn preferowane było owłosienie naturalne, bujne i dzikie. Golono się natomiast w ramach urozmaicenia współżycia, często nawzajem, traktując to jako silnie pobudzający element gry wstępnej. A później kochankowie czekali na odrost - by znów mieć co zgolić. Owłosienie łonowe traktowano też jak dodatkową zabawkę umilającą współżycie, do klasycznych technik pobudzających należy np. pociąganie za włoski lub drażnienie łechtaczki partnerki owłosionym wzgórkiem łonowym.

Przez jakiś czas panował również trend na wspólne farbowanie i inne rodzaje zdobień miejsc intymnych. Dzisiaj - po fali uwielbienia dla ciał męskich absolutnie gładkich - awangardowo jest mieć owłosienie, ale szczególnie zadbane, to znaczy przerzedzone, przycięte i ładnie uformowane na wzgórku łonowym. O ile niegdyś preferowano wygalanie we wzorki - obecne też czasem i na głowach - o tyle teraz sztuka polega na tym, żeby to wyglądało względnie naturalnie. Prostota i elegancja! Dla podkreślenia gładkich partii można nawilżać je za pomocą delikatnego kremu, tak by leciutko błyszczały. Włosy w okolicach intymnych można golić, depilować samodzielnie lub u kosmetyczki, usuwać laserem. Jeśli zdecydujesz się na to pierwsze, zadbaj o sprzęt. Nie używaj starych ostrzy. Czynność zacznij od nasady członka i posuwaj się w stronę wzgórka łonowego. Depilacja preparatami przeznaczonymi do stref intymnych jest zdecydowanie łatwiejsza.

No i wreszcie czynnik trzeci, często najważniejszy: upodobania dziewczyny. W stałym związku wszystko, co dotyczy sfery współżycia, to zwykle wypadkowa obopólnych upodobań. A panie - tak samo jak panowie - mają na ten temat różne osądy. Jedne lubią mieć partnera gładkiego, bo uznają, że to czyściej, higieniczniej, włosy nie przeszkadzają w żadnej sytuacji, np. przy seksie oralnym, a wydepilowany penis jest przyjazny kobiecej pochwie. Dla innych to nie jest przyjemny widok - mają wrażenie, jakby obcowały z chłopcem, który okres dojrzewania ma dopiero przed sobą. Jeśli wasze preferencje depilacyjne się różnią, trzeba znaleźć kompromis. W sytuacji gdy masz dziesięć partnerek tygodniowo, to właściwie nie?ma kłopotu - jesteś wtedy zależny wyłącznie od tego, co sam lubisz. Owłosienie odrasta szybko, ale nie aż tak, aby nadążyć za upodobaniami zmieniających się dziewczyn.

 

Zobacz też na Logo24:

Polska goli czyli kosmetyki do golenia

Polska goli czyli kosmetyki do golenia, kosmetyki, pielęgnacja, zarost

10 rzeczy, które zabierze ci kobieta

10 rzeczy, które zabierze ci kobieta, podryw, miłość, dziewczyny, top 10

Dekalog kochanka idealnego

Dekalog kochanka idealnego, sztuka kochania, erotyka

Więcej o:
Komentarze (34)
Golenie? Czemu nie!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • foreplay69

  Oceniono 48 razy 28

  Co jest niemęskiego w goleniu miejsc intymnych przez mężczyzn ? Ja osobiście gole miejsca intymne, gole się również pod pachami. Czuje się bardziej komfortowo i nie widzę w tym nic hańbiącego..

 • Gość: m

  Oceniono 26 razy 14

  "Dla innych to nie jest przyjemny widok - mają wrażenie, jakby obcowały z chłopcem, który okres dojrzewania ma dopiero przed sobą."

  czemu nikt nie zwraca nigdy na to uwagi w drugą stronę? Ja (i wielu innych mężczyzn) zdecydowanie wolę, kiedy kobiety nie depilują się w miejscach intymnych - widać, że ma się do czynienia z kobietą a nie dziewczynką. Są też tacy, którzy wolą gładko - i ok, każdy ma swoje preferencje. ale nienawidze generalizowania, typu że "kobieta musi być wydepilowana 24h na dobę" - nie każdy facet to lubi.

  a co do mężczyzn - i golenie i nie golenie jest ok - byle, żeby odpowiadało preferencjom partnerek.

 • bambooco

  Oceniono 12 razy 10

  Golenie mam owłosione.

 • frapola

  Oceniono 19 razy 9

  depiluja sie bo jak sa ogoleni to sie wydaje wiekszy

 • golass

  Oceniono 21 razy 7

  e tam. ja wole zwierzeta futerkowe.

 • odchudzacz

  Oceniono 11 razy 7

  @ekav
  "a higiena hmmm czyżby golenie załatwiało problem mycia się"

  O to to to, niektorzy mysla, ze jak sie ogola, to myc sie nie musza.

 • maciejkozlowski

  Oceniono 8 razy 6

  Ja podchodzę zdroworozsądkowo. Jak się tam mi wszystko kłębi, splata, plącze to nożyczki i ciach mach, ale aby jakieś ideologie do tej grzywki doprawiać ? No , bez przesady !

 • cerber111

  Oceniono 11 razy 5

  @ odchudzacz
  "A do tego moja pani uwielbia ogolonego pawiana ;)"

  Jestem pewien, ze nieogolony zrobi kiedys wieksze wrazenie..."

  Śmieszny jesteś, ch...a wiesz a zabierasz głos jak pies policyjny ;P

  "Pedaly niech sie gola, normalny facet nie musi."
  Normalny facet tak się nie wypowiada, normalnym ludziom jest obojętne co robią inni a Ty się oburzasz, najwyraźniej używasz słów zupełnie Tobie obcych, weź najpierw dowiedz się co znaczą słowa których nie rozumiesz i uparcie powtarzasz pajacu ;P

 • engarde

  Oceniono 10 razy 4

  "wiem ze mam do czynienia z mężczyzną.."

  Jasne, bo inaczej byś nie rozpoznała...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX