TurboRubik

Uwe Meffert to jeden z najzdolniejszych następców Erna Rubika, który od lat tworzy różne warianty przestrzennych układanek. Jego ostatnie dzieło, powstałe we współpracy z japońską firmą Takaratomy, może być jednym z najlepszych.

3D Gear Cube bazuje na kostce Rubika, jednak kształt klocków oraz połączenia między nimi pozwalają na poruszanie każdym elementem praktycznie w każdym kierunku i pod każdym kątem.

 

www.ebay.pl

cena: 40 dol.

 

Zdjęcia: materiały prasowe (montaż)

 

Czytaj też na Logo24:

gadżety, gry

Sławna kostka Rubika miała tylko sześć ścian, a i tak wiele osób nie mogło sobie z nią dać rady. A co powiecie na kostkę IQ Pentagon, która ma dwanaście ścian?
Superrubik

Superrubik

Gdyby Erno Rubik oraz twórca Scrabble Alfred Butts mieli nieślubne dziecko, to dziełem jego życia byłaby właśnie Scruble Cube - kostkowa łamigłówka łącząca w brawurowy sposób właściwości popularnej zabawki i gry. 

Miła wiadomość dla ludzi pamiętających lata 70. i 80. ubiegłego wieku. Wielu z nich spędziło dziesiątki godzin próbując ułożyć w odpowiedni sposób kostkę Rubika. Wynalazek profesora poszedł trochę w zapomnienie, ale okazuje, że sławny Węgier nie złożył broni. Właśnie zaprezentował coś w rodzaju kulki Rubika. Zabawka nazywa się 360.

"Portal 2" : łamaniec wyobraźni

Czy to możliwe, że jedną z najfajniejszych i najbardziej wciągających gier tych miesięcy jest gra logiczna?

 

Więcej o: