Niepraktyczna karafka

Butelka Kleina to nazwa specyficznej powierzchni bez brzegu. Wine Bottle Klein Bottle to z kolei powierzchnia Kleina zaadaptowana na potrzeby przechowywania w niej wina.

Haczyk tkwi w specyfice ukształtowania szkła - wlewany płyn blokuje drogę powietrzu, przez co, próbując spływać, siłuje się ze zmierzającym w przeciwnym kierunku gazem. Rezultat - boleśnie wolne napełnianie. A co gorsza - równie bolesne opróżnianie. Butelkę można nawet postawić do góry dnem, nie wylewając zawartości. Po co więc komu takie naczynie na wino? Nie wiemy. Ale możesz je mieć.

 

www.kleinbottle.com 

Cena: 90 dol.

 

Zdjęcia: Shutterstock, materiały prasowe (montaż)

 

Zobacz też na Logo24:

alkoholegadżety 

Flaszkokieliszek

Flaszkokieliszek

Często słyszane zdanie: "Jeszcze tylko ostatni kieliszeczek", nabiera nowego sensu. My popijamy, a butla sama dba, by kieliszek był ciągle napełniony.

Cooler do wina 

Bardzo pożyteczne urządzenie na upalne lato. Wkładamy do niego odkorkowane butelki, np. z winem. Elektronika utrzymuje trunek w odpowiedniej temperaturze, uznawanej za najlepszą dla danego trunku. W każdym zbiorniku da się uzyskać inną temperaturę, więc w jednym możesz mrozić szampana, a w drugim chłodzić czerwone Pinot Noir.
Koniec z piersiówkami, których nie możemy znaleźć pod rozlicznymi warstwami naszego narciarskiego stroju. Kup kijki Coldpole, a już nigdy nie będziesz się obawiał, że nie zdążysz golnąć w czasie jazdy na wyciągu czy stojąc w kolejce do niego.

Dzięki temu komplecikowi rurek możemy utrudnić sobie kontakt z ulubionymi drinkami.

 

Więcej o: