Snowazik

Piękne przedmioty wzbudzają w nas perwersyjne potrzeby. Niczym parkowi ekshibicjoniści pragniemy się nimi chwalić i pokazywać je wszystkim, nawet tym, którzy nie mają ochoty ich oglądać. Taki właśnie jest ten pojazd.

Ja odczuwałem tę potrzebę już od pierwszych linii, jakie narysowałem przy jego tworzeniu. A powstał z przekory i wrodzonego uporu - by tym, którzy nie lubią zimy, dać powód do jej kochania. Żeby masowo wyprowadzali się na północ Europy i cieszyli się nią jeszcze dłużej.

skuter, design, auto

Na rynku jest sporo pojazdów śnieżnych - do wyboru do koloru. Skutery wyczynowe, turystyczne, małe czy duże. No, ale to wszystko są skutery - ciągle zimno i ciągle wieje. Ja potrzebowałem czegoś więcej: połączenia właściwości jezdnych i terenowych tradycyjnego skutera z ciepłą i zamykaną kabiną dla kierowcy. Prezentowana wersja jest jednoosobowa - ale kto z nas, mając coś takiego w garażu, myślałby o pasażerach. Piękno i przyjemność z jazdy ponad funkcjonalność i zdrowy rozsądek. Takie są supersamochody i taki też jest nasz pojazd. Dzięki wydajnemu elektrycznemu napędowi z łatwością zawiezie nas na stok (nawet ten trudno dostępny) lub do pracy nieodśnieżoną polską drogą. Czegóż chcieć więcej? Czy dobrze mi się zdaje, że wołacie już w myślach - śniegu, więcej śniegu!

skuter, design, auto

Dalsze rozpisywanie się na temat tego projektu nie ma chyba większego sensu, bo nic nie zadziała lepiej na waszą wyobraźnię niż tych kilka wizualizacji. Zapoznajcie się z nimi i zacznijcie marzyć o następnej epoce lodowcowej i krzyczcie, już nie podświadomie, a na całe gardło: Kocham zimę!

skuter, design, auto

 

 

Michał Bonikowski, design, projektant

Nazywam się Michał Bonikowski, jestem projektantem wzornictwa przemysłowego i chciałbym was zaprosić do wspólnej zabawy. Pobawmy się w wizjonerów - wy zaproponujcie przedmioty, które chcielibyście zobaczyć, a ja je zaprojektuję.

Zacznijcie od rozejrzenia się wokół siebie - od biurka, przy którym siedzicie, waszego pokoju, najbliższej okolicy. Szukajcie przedmiotów, które mogłyby wyglądać inaczej, bardziej atrakcyjnie, ładniej. Pomyślcie o tym, co może być nam niezbędne do życia za 10 lat, lub o tym, co może być tylko miłym do niego dodatkiem.

Pomysły wysyłajcie mailem na adres futurologo@agora.pl. Wspólnie z redakcją ?Logo? wybierzemy te, które zostaną przeze mnie zrealizowane, a następnie zaprezentowane na łamach miesięcznika.

 

Zobacz też na Logo24:

gadżetydesign, styl

Paint-kaem

Paint-kaem

Pif, paf, nie żyjesz! To były najczęściej słyszane słowa w moim dzieciństwie. Bycie facetem to ciężki kawałek chleba. 

Smartdesktop

Czy jako dzieci zazdrościliście bohaterom filmów science fiction tych wszystkich gadżetów, którymi się posługiwali? Ja też.

MiniSkuterMini

Na początek przedstawiam wam skuter wodny inspirowany marką Mini.

Wio, pieski!

Wio, pieski!

Słońce, upał, jakiś pojazd z potężnym silnikiem? Zapomnijcie, to nuda. Prawdziwa męska przygoda wymaga mrozu, wiatru i natury.

Więcej o: