Pimp your bike

Jazda rowerem to czysta przyjemność. Obwieszanie go ciężkim osprzętem może jednak skutecznie zmniejszyć komfort użytkowania. Zapomnij o zardzewiałym dzwonku, rzężącym dynamo i metrach kabli. My proponujemy bezprzewodowe głośniczki, błyskotki zasilane ruchem pedałów, wszystkomogącą nawigację, a nawet małą ekoelektrownię.
 

Lampki zasilane indukcyjnie

 

Te diodki - przednia i tylna - działają na zasadzie klasycznego dynamo. Tyle że bez samego dynamo. Co więcej, naładowane indukcyjnie, świecą po zatrzymaniu się roweru jeszcze przez kilkadziesiąt sekund. Po rozpoczęciu pedałowania włączają się samoczynnie. Cena: 160 zł, dostępne w sklepach Dahon.

 

 

 

 

Głośnik iPodowy

 

Wodo- i wstrząsoodporny głośnik-schowek na iPoda Classic, Mini lub Nano (1. i 2. generacji), mocowany w dowolnej części ramy, z bezprzowodowym pilotem nakładanym na kierownicę (niewidoczny na zdjęciu). Zasilanie czterema bateriami AA. Cena: 50 dol. Producent: ihomeaudio.

 

 

Pedały ze światłami

 

Pedalites to produkt sprawdzony, kupowany i nagradzany. Umieszczony wewnątrz pedału akumulator zasilany jest energią kinetyczną, która rozświetla diody - z przodu, tyłu i z boku  (widoczność: 1 km!). Lampki błyszczą przez 5 minut po zatrzymaniu roweru. Do kupienia za 60 dol. na stronie pedalitenorthamerica.

 

 

  

Wiatrak-silnik

 

Ten wiatraczek przemienia pęd powietrza, jaki powstaje podczas jazdy, w energię elektryczną, którą wykorzystasz np. do naładowania komórki. Podczas postoju o gromadzenie kilowatów w akumulatorze zadba osobny panel słoneczny. Wynalazek doceniony w prasie branżowej i na targach CES. Cena zestawu: 75 dol. (hymini).

 

Elektroniczny dzwonek

 

Zatrąb na kierowcę z siłą 115 dB, a co! Zasilanie jedną bateryjką 9 V. Podobny model na stronie bazarek za 69 zł.

 

 

Bezprzewodowe kierunkowskazy

 

Firma Bicygnals zajmuje się produkcją wypasionych diod do roweru. Model na zdjęciu kosztuje 200 zł (toys4boys) i oprócz świateł drogowych zawiera bezprzewodowe (łączność radiowa) kierunkowskazy na przód i tył. Do szczęścia potrzebne są po cztery baterie AA i AAA.

 

 

  

Głośnik Bluetooth

 

Dzięki głośnikowi MyCyFi, mocowanemu na kierownicy, będziesz mógł bezpiecznie rozkoszować się muzyka płynącą z twego odtwarzacza MP3, MP4, komórki obsługującej łączność Bluetooth lub z iPoda (specjalna podstawka). Wygoda spora, cena jeszcze większa: 180-200 dol.

 

Uchwyt na telefon

 

Sprytny uchwyt na telefon, GPS czy odtwarzacz MP3. Regulacja szerokości zapewnia mocny ucisk. Konstrukcja pozwala na obrót urządzenia o 360 stopni. Takie urządzenia znajdziesz w sklepach już za 25 zł.

 

 

  

Nawigacja Garmin

 

Sprawdzona nawigacja rowerowa z czułym modułem GPS. Zainstalowana mapa bazowa, doradzamy zakup map szczegółowych. Dokładne wskazania wysokości (na podstawie ciśnienia atmosferycznego). Bezprzewodowa łączność z czujnikami tętna i kadencji oraz zaawansowane opcje treningowe. Model Edge 705 pracuje 15 godz. na jednym ładowaniu. Cena: 1559 zł.

 

Licznik

 

Wszystkomierzący bezprzewodowy licznik, który zastąpi ci trenera, oceniając efektywność twoich wysiłków. Urządzenie wskaże również zmiany wysokości trasy czy stopień stromizny. Polar RS800CX Bike D do dostania przez stronę sportkonsulting.pl za 1590 zł. W ofercie i sklepu, i firmy, znajduje się, oczywiście, wiele innych modeli.

 

 

 

Czytaj też na Logo24:

 

  Wiosna, panie cyklisto!
   
Na złamanie karku z Mają Włoszczowską
   
  Nauka jazdy - TransCarpatia 
   
  Rower na miarę  

 

 

Zdjęcia: SHUTTERSTOCK, MATERIAŁY PROMOCYJNE

Więcej o: