Zegarek na wodę

Mały zbiornik na wodę, która w obecności kawałków magnezu i miedzi staje się elektrolitem, to podstawa działania Water Powered Wrist Watch.

Uwolnione jony dodatnie wytwarzają energię elektryczną napędzającą zegarek i wyświetlacz. Prosty czasomierz ma także kalendarz oraz stoper, dzięki którym bez problemu będziesz mógł śledzić, nomen omen, upływ czasu. A kiedy ekran zacznie przygasać, wystarczy wypełnić zbiornik świeżą wodą. Ciekawe, czy wodny zegarek jest odporny na zanurzenie.

www.gadgets.dk

 

cena: 58 dol.

 

 

Tekst: TK    

Zdjęcia: materiały prasowe (montaż)

 

 

Czytaj też na Logo24:

 

 
Wcale nie to, że pobiera 4 W, a świeci jak dwudziestopięciowatówka, jest najciekawszy w tej żarówce. Nawet nie jej trwałość: cztery lata pracy non stop (przez cały żywot żarówy zaoszczędzisz ok. 450 zł). Eternaleds HydraLux-4 to pierwsza LED-ówka, która chłodzona jest płynem! Przeznaczona do użytku domowego i na zewnątrz. Efektywna i efektowna. A do tego nie zawiera rtęci.

Lądowanie na Księżycu, pomoc superagentowi Jamesowi Bondowi w ratowaniu świata i odmierzanie czasu na igrzyskach olimpijskich - uff, szwajcarskie zegarki Omega nie mają chwili wytchnienia.

Już w XIX w. były męskim obiektem pożądania i wielką pokusą dla producentów podróbek. Odmierzały czas spektakularnych rekordów, dotarły na oba bieguny i okrążyły Ziemię w niecałe cztery dni. Zegarki Longines cenione były przez pionierów lotnictwa: Charlesa Lindbergha, Howarda Hughesa, słynnego fizyka Alberta Einsteina i kilku prezydentów USA, a ostatnio m.in. Andre Agassiego.

Podobno zegarek mechaniczny ma duszę i symbolizuje prestiż. Może być nakręcany ręcznie lub działać pod wpływem ruchu dłoni - dzięki automatycznemu naciągowi. Najdroższy sprzedano na nowojorskiej aukcji za 11 milionów dolarów. Ty możesz mieć dobry zegarek mechaniczny o wiele taniej. Prezentujemy 12 ciekawych modeli do 3000 zł.

Więcej o: