Green Science Enviro Battery

To zestaw, który bawiąc, uczy, ucząc, bawi, a w międzyczasie zamienia ziemniaka w baterię.

Dzięki właściwościom byliny będziesz mógł zasilić żarówkę albo zegarek. Cztery cynkowe i cztery miedziane płytki, kabelki i kubki plus instrukcja obsługi. I jesteś gotów do uruchomienia swojej ziemniaczanej elektrowni.

 

www.amazon.com

 

cena: 14 dol.

 

 

Tekst: TK    

Zdjęcia: materiały prasowe (montaż)

 

Czytaj też na Logo24:

 

Zostań ekoistą

Anglicy mają takie powiedzenie: jesteś tym, co jesz. Zdecydowanie lepiej jeść rzeczy zdrowe, naturalne, bez konserwantów, barwników i w ogóle sztuczności. Nawet jeśli to znaczy droższe. Bo z jedzeniem jest jak z perfumami - nie chodzi o to, aby wylać na siebie dużo, tylko aby te kilka kropel rzeczywiście dobrze pachniało.

Ratuj planetę

Zaimponuj swoim znajomym, którzy uważają, że w niewystarczający sposób przyczyniasz się do walki z efektem cieplarnianym. Potrzebna ci będzie do tego krowa i urządzenie zbudowane przez pewien argentyński instytut rolnictwa.

Energia z chodnika

I ty masz prąd w nogach! Japończycy (a któżby inny?) wymyślili chodniko-elektrownię. Wychodząc z metra ludzie stąpają po specjalnych płytkach, wytwarzając w ten sposób energię. Ta wykorzystywana jest do oświetlenia stacji.

Dla fanów ochrony zasobów naturalnych naszej planety. BioLogic FreeCharge to urządzenie pozwalające podłączyć ładowarkę iPoda czy nawigacji GPS do każdego rowerowego dynama.
Więcej o: