Kieszonkowa lustrzanka

Chobicam One to miniaturowa kopia klasycznej lustrzanki cyfrowej.

Raczej nie przebije pod względem osiągów najpopularniejszych tego typu aparatów na rynku (robi zdjęcia w rozdzielczości 1600×1200 piskeli i kręci filmy VGA; można dołączyć miniaturowy obiektyw szerokokątny), ale zakasuje je gabarytami - 2,5×2,5×2,6 cm, 12 g. Dane zapisuje na kartach microSD.

Produkcja, oczywiście, japońska.

 

www.jtt.ne.jp

cena: 9800 jenów

 

Tekst: TK    

Zdjęcia: materiały prasowe (montaż)

 

Zobacz też na Logo24:

  

26 aparatów

Dla każdego coś dobrego: od tanich, kieszonkowych kompaktów, przez mocne aparaty ze średniej półki, po nową lustrzankę Canona. Tylko kupować.

Micro 4/3 i inni - test kompaktów z wymienną optyką

Nowa kategoria cyfrówek wprowadziła sporo zamieszania na rynku aparatów.  Przetestowaliśmy osiem nowych urządzeń tego typu.

Muvi Atom o wymiarach 4x2x2 cm oraz jego nieco większy kolega Muvi Micro to bardzo fajny duet miniaturowych kamerek, które wręcz błagają, aby się zabawić nimi w szpiega lub awangardowego filmowca. Zwłaszcza że w zestawie znajdziemy przeróżne rodzaje zaczepów, dzięki którym możemy umieścić kamerki Muvi np. na kasku rowerowym lub na szyi. Efekty takiego filmowania ograniczone są jedynie naszą kreatywnością i jakością VGA (640x480 pikseli).

Obiektyw 3D

Wielki wyścig 3D trwa. Są tacy, którzy sprzedają tusz do rzęs 3D, a Panasonic wyprodukował pierwszy wymienny obiektyw dający możliwość robienia zdjęć w trójwymiarze.

   

Więcej o:
Komentarze (1)
Kieszonkowa lustrzanka
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • leon2233

    0

    Bardziej przypomina zabawkę niż kamerę. Jak sprawdzić czy "pstryknęliśmy" dobrą fotkę? Wolę małą (choć nie aż tak) kamerę Toshiba Camileo. CAMILEO P100 wyposażona jest w ergonomiczny "pistoletowy" uchwyt oraz zoom optyczny. A przy tym mieści się do kieszeni.
    menstream.pl/wiadomosci-gadzety/nowe-kamery-toshiba-camileo,0,808457.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX