Męska kawiarnia

Toaleta jest jednym z ostatnich miejsc na świecie, gdzie mężczyzna może w spokoju usiąść i zrelaksować się bez obecności kobiet i innych problemów - mówi austriacki przedsiębiorca Stefan Holz. Kierując się tą myślą postanowił zainwestować w "Spokojne miejsce" dla mężczyzn. I wcale nie chodzi o sieć szaletów. "Spokojne miejsce" to kawiarnia, w której przy ścianach zainstalowane są sedesy

Urządzenia nie są użytkowe. Ich celem jest stworzenie atmosfery, która pozwoli gościom - zdecydowaną większość stanowią mężczyźni - na pełny relaks przy kawie.

- To dziwne, ale  rzeczywiście czuję się bardziej rozluźniony, kiedy siedzę tutaj w otoczeniu sedesów - mówi jeden z klientów.

W Wiedniu serwuje się kawę najdłużej w Europie, od XVI w., kiedy to nasz król Sobieski rozbił pod Wiedniem armię turecką, a ta uciekając w popłochu porzuciła worki z nieznaną wcześniej kawą. Aż dziw, że pomimo tej wielowiekowej tradycji podania kawy, Austriacy dopiero teraz wpadli na pomysł, w jakich okolicznościach smakuje najlepiej.

Więcej o: