"Tabloid. Śmierć w tytule" - kryminał bez fikcji

Piotr Głuchowski, Marcin Kowalski; Zdjęcia i montaż: Marcin Urban
16.06.2015 14:30
Książka Piotra Głuchowskiego i Marcina Kowalskiego pt. 'Tabloid. Śmierć w tytule' to opowieść o wielkich pieniądzach, miłości i zemście. Co więcej, to historia, która nie została oparta na wyobraźni autorów, ale na prawdziwych wydarzeniach.

'Tabloid. Śmierć w tytule' opisuje prawdziwą historię Krzysztofa i Doroty Mrugałów z Buska Zdroju. Krzysztof Mrugała, właściciel kantoru, został zabity i okradziony, kiedy wracał z pracy, mając przy sobie pół miliona złotych w walucie i złocie. O morderstwo oskarżono o jego własną żonę. Wyrok na nią wydał nie sąd, ale tabloid, okazało się, że był to wyrok śmierci. Córki Mrugałów postanowiły się za to zemścić. Jak podkreślają Piotr Głuchowski i Marcin Kowalski, to jedyne co im pozostało.

Poprzez swoją zawiłość i okrucieństwo opisane w książce wydarzenia przypominają fabułę trzymających w napięciu kryminałów. Jednak przywołana w niej historia wydarzyła się naprawdę, tuż obok nas, w Polsce. Będzie można ją poznać już 10 czerwca, kiedy ukaże się książka 'Tabloid. Śmierć w tytule'.

Książka do kupienia w serwisie kulturalnysklep.pl oraz w formie e-booka na publio.pl

Polecamy