O Johnie, co strzela do kurczaków - rozmawiamy z jednym z twórców zwariowanej gry

03.11.2015 00:17
O polskiej gierce w stylu retro, która już niedługo ma szansę zawojować nasze pecety, rozmawiamy z Czesławem - grafikiem niezależnego polskiego studia Low Poly Wolf opowiada nam na PGA 2015 w Poznaniu. Czesław na co dzień, robi banery dla banku, po pracy rysuje kurczaki do gry.

Napisana w konwencji arcade gra Angry John będzie nawiązywać do produkcji znanych ze starych salonów do gier. Tworzą ją trzy osoby: grafik, programista i kompozytor. Ostatni z nich, Dawid W. Mika, pracuje nad nią od podstaw, nagrając wszystkie dźwięki do Angry John na instrumentach w studiu, a także zbierając na swój dyktafon m.in. dźwięki ulicy.

Założone przez pasjonatów studio Low Poly Wolf zostało już dostrzeżone za granicą, wygrywając m.in. Best Arcade Game Award na europejskim festiwalu gier Digital Dragons 2015. Z Czesławem rozmawialiśmy na PGA w Poznaniu.

Dla ciekawskich:

Oficjalna strona gry Angry John

Fan Page Low Poly Wolf

Twitter Czesława

Pamiętaj, żeby subskrybować kanał neskazmlekiem.pl na YouTube

Więcej o ciekawych indie games i nie tylko przeczytasz na neskazmlekiem.pl
Komentarze (1)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • etykieta.zastepcza

    0

    Ciekawe, czy zawojowałby świat grą, gdzie strzelałoby się do psów. Ja osobiście nie miałbym nic przeciwko, no bo skoro do kurczaków można... to dlaczego nie do kundli srających po trawnikach i wbiegających między dzieci na place zabaw.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX