Metamorfozy dwóch brodaczy. Jak dopasować zarost do kształtu twarzy - wyjaśnia profesjonalny golibroda

04.11.2015 09:42
Zaprosiliśmy Michała i Przemka do Akademii Zarostu Philipsw w pracowni Jago Hupało Born to Create. Zajął się nimi tam profesjonalny golibroda i stylista Wojtek Golik, który na przykładach naszych dwóch kolegów wyjaśniał, jak umiejętnie dopasować zarost do kształtu twarzy:

Przemianę Michała zacząłem od fryzury - przystrzygłem bardzo krótko boki i tył, a dłuższą górę wystylizowałem na gładko, użyłem kosmetyku, by nadać włosom połysku. Następnie zlikwidowałem wąsy, a z brody zdjąłem objętość. Zarost na linii żuchwy został mocno wycieniowany, a na brodzie utworzyłem coś na kształt kuli, by zaokrąglić nieco wyraziste rysy twarzy, długie wąsy wymagają ułożenia, co wiąże się z użyciem kosmetyku. Większość produktów do stylizacji zarostu zawiera wosk pszczeli, na który niektórzy są uczuleni, im poleca się zwykłą apteczną wazelinę.

Nie polecam brody w szpic twarzom wpisującym się w kształt trójkąta - nie należy wyostrzać i tak ostrych rysów.

Przemek przyszedł do nas z tzw. kozią bródką, zupełnie niepasującą do kształtu jego twarzy, dlatego zaproponowałem, by z niej zrezygnował. Zmiana, zarówno przy stylizacji brody, jak i fryzury, będzie polegała na stworzeniu ładnych symetrycznych linii, które wyszczuplą jego twarz. Pomoże w tym zabieg odizolowania brody od bokobrodów. Wąsom nadam wyraźną linię, i zachęcam Przemka, by w przyszłości pozwolił im bardziej urosnąć.

Długie wąsy wymagają ułożenia, co wiąże się z użyciem kosmetyku. Większość produktów do stylizacji zarostu zawiera wosk pszczeli, na który niektórzy są uczuleni, im poleca się zwykłą apteczną wazelinę.

Efekty przemiany Michała i Przemka możecie też obejrzeć dokładniej na przygotowanych przez nas suwakach.
Komentarze (3)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • avatar

  Gość: Lio

  Oceniono 13 razy 5

  Straszne. Tylko legginsów brakuje...

 • avatar

  adolfiutin11

  Oceniono 13 razy 3

  nie podobają mi sie takie brody..

 • avatar

  Gość: on

  Oceniono 16 razy 0

  Okropne to. wyglądają jak ortodoksyjni żydzi lub muzułmanie. Facet powinien być ogolony, co najwyżej mieć delikatny zarost tzw. trzydniówka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy