Jak wiązać krawat na 3 sposoby [INSTRUKCJA KROK PO KROKU]

13.05.2015 10:51

Zobacz na filmie, jak zawiązywać krawat na 3 możliwe sposoby. Prezentujemy krok po kroku, jak zrobić najbardziej oficjalny węzeł windsorski, którego wymyślenie przypisuje się wujowi Królowej Elżbiety II, księciu Windsoru. Zobaczysz też, jak zawiązać mniej oficjalny pół-windsor, a także najprostszy, tzw. węzeł regatowy - idealny do biura i na obronę magisterki, a spopularyzowany w XIX w. przez... brytyjskich woźniców.

Ten mały skrawek materiału omotany wokół szyi nie jest jedynie ozdobą. Krawat oprócz tego, że posiada walory czysto estetyczne jest także ważnym elementem komunikacji niewerbalnej. Co może powiedzieć o swoim właścicielu i co możesz za jego pośrednictwem skutecznie przekazać? Okazuje się, że całkiem sporo.

Na przykład czerwony krawat sygnalizuje silny, władczy charakter. Efekt potęguje węzeł - cieniutki i ostry sprawia, że osoba go nosząca jest postrzegana jako zdecydowana, i nieprzejednana.

Wielu polityków wybiera natomiast krawat w kolorze niebieskim - symbolizującym spokój, powagę i zaufanie. Można go wiązać w umiarkowanie cienki, symetryczny węzeł. Świadczący on o tym, że właściciel wie, co to równowaga. Dobrym rozwiązaniem jest tu elegancki windsor - klasyczny, bezpieczny, wzbudzający zaufanie, dobrze oceniany przez specjalistów od wizerunku.

Interesujące okazały się niedawne badania, z których wynika, że gruby węzeł krawata noszą osoby niezdecydowane, łatwe do manipulacji i słabe. Dodatkowo gruby węzeł odciąga uwagę od twarzy i pogrubia.

Socjolodzy mody dobrze ocenili również nasz ulubiony węzeł four in hand, czyli regatowy, który prezentujemy na końcu naszego filmu. Jest cienki, nieregularny, asymetryczny i elegancki, a osoby go noszące uważane są za wyjątkowo kreatywne, ekspresyjne i nieprzeciętne.

Komentarze (9)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • zydgejmasoncyklista

  Oceniono 50 razy 22

  Z wypiekami na twarzy czekamy na artykuł: jak zwiększyć szansę na awans: jakie majtki nosić, gdyby przypadkiem szef je spostrzegł na nas przy pisuarze; dobór perfum a faza księżyca; kiedy prosić o podwyżkę szefową - dlaczego i jak o to prosić podczas jej owulacji; marka zegarka na ręce a stracona szansa na premię. Ostatnio na Zachodzie mowa ciała została już wyśmiana - te słynne patrzenie w lewo - kłamie, patrzenie w prawo: kreatywny ruchacz. Zakładanie nogi na nogę - postawa zamknięta? Nie, bo koorva kolano mnie boli i se założyłem nogę na nogę. Weźcie się ogarnijcie. Możecie co najwyżej doradzać Komorowi.

 • stefan99999

  Oceniono 16 razy 8

  Beznadziejny ten krawat, na którym demonstrujecie.

  Fatalnie się układa po zawiązaniu windsora i półwindsora.

 • stronzo_bestiale

  Oceniono 7 razy 5

  Czekam na odcinek jak sznurować buty

 • p406_737u

  Oceniono 2 razy 2

  Ja wolę tzw. amerykański, czyli regatowy podwójny.

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 3 razy 1

  Może by się on ogolił? Bo wygląda obrzydliwie:P A jak się ogoli to niech się umyje-to mniej się świecił:P

 • Gość: piotr

  0

  Też miałem problem z wiązaniem krawata, nauczyłem się tego ze stroną theman.pl Teraz nie sprawia mi to żadnego problemu, chociaż myślałem, że w życiu tego nie ogarne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX