Cudze chwalicie swego nie znacie. Czy Polki wolą obcokrajowców?

Dobry seks
29.07.2015 13:52
Podobno Polki bardzo chętnie na swych partnerów i mężów wybierają obcokrajowców. Najchętniej Brytyjczyków (23 proc. ślubów zawartych przez Polki z cudzoziemcami na terenie Polski), Niemców (14 proc.) i Włochów (7 proc.). Dlaczego tak wiele z nich woli cudzoziemców raczej niż rodaków?

Czy, jak złośliwie uważają polscy mężczyźni, wystarczy sam fakt bycia z 'Zachodu'? A może chodzi o to co reprezentują sobą ci mężczyźni? Obycie? Zadbanie? Otwartość? Doświadczenie? Kiedyś w czasach komunizmu wszystko z 'Zachodu' było lepsze, ale przecież czasy się zmieniły. Ludzie też. Czy więc opinia o obcokrajowcach nie jest jednak trochę na wyrost? Przecież młode pokolenie polaków, wychowane w wolnej Polsce jest już zupełnie inne, bez kompleksów i ograniczeń. A może tradycyjny i wciąż mocno patriarchalny model związku, który preferują rodacy to nie do końca to, czego oczekują bardziej wyemancypowane i nowoczesne kobiety?

Podobno Polki wolą spotykać się z obcokrajowcami. Jednak w takich związkach nie można zapominać o różnicach kulturowych. Po pierwszej fali zauroczenia i fascynacji innością może okazać się, że te różnice zaczynają przeszkadzać. Dlatego wychowani w tych samych warunkach Polacy mogą okazać się jednak niezastąpieni. Czy jest coś w czym Polacy są lepsi od kolegów z 'Zagranicy'?

Gośćmi Agnieszki Wirtwein są Anna Bachtin oraz Ryan Pasko.

'Dobry seks' to cykl w którym Agnieszka Wirtwein-Przerwa i jej goście rozmawiają o zagadnieniach dotyczących ludzkiej intymności. Ciąża, związki, seks - w tym programie nie ma tematów tabu. Oglądaj, a na pewno dowiesz się czegoś nowego! Pozostałe odcinki cyklu znajdziecie tutaj.
Więcej o: