Czy przyjaźń damsko-męska bez seksu jest w ogóle możliwa?

Dobry seks
10.09.2015 11:39
Czy mężczyzna i kobieta mogą się przyjaźnić? Niektórzy uważają, że jest to nienaturalne, inni natomiast, że nie ma z tym żadnego problemu. Czy rzeczywiście niektórym udaje się osiągnąć taką relację bez zbędnego bagażu? O swoich doświadczeniach z przyjaźnią damsko-męską opowiadają Monika i Radek.

'Instynktownie szukamy bardziej miłości niż przyjaźni (...) Biologicznie i psychicznie jesteśmy zwierzętami, więc dążymy do reprodukcji' Czy właśnie dlatego tak trudno nam utrzymać przyjacielską relację z płcią przeciwną?

W drugiej części porozmawiamy o tym kto zostaje w przyjaźni damsko męskiej częściej w sferze przyjacielskiej - friendzone - jednocześnie pragnąc czegoś więcej. Dlaczego tak się dzieje? Czy jest wyjście z takiej sytuacji?

'Dobry seks' to cykl w którym Agnieszka Wirtwein-Przerwa i jej goście rozmawiają o zagadnieniach dotyczących ludzkiej intymności. Ciąża, związki, seks - w tym programie nie ma tematów tabu. Oglądaj, a na pewno dowiesz się czegoś nowego! Pozostałe odcinki cyklu znajdziecie tutaj. W rolę rozjemcy i prowadzącej program 'Dobry Seks' wcieliła się, jak zawsze, Agnieszka Wirtwein.
Komentarze (34)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • avatar

  turbo-liberal

  Oceniono 76 razy 54

  Nie jest możliwa. Prędzej czy później (ale raczej prędzej) facet zechce zamoczyć.

 • avatar

  voyager74

  Oceniono 49 razy 39

  Oczywiście, że jest przyjaźń bez seksu. Sytuacja pierwsza, to wtedy, gdy zwyczajnie od początku żadnej chemii damsko-męskiej nie było i nie będzie. Mam takie znajomości: przyjaciółkę, bardzo dobrą koleżankę. Szanuję, ufam i gotów jestem zawsze pomóc ale żadna ze stron nie widzi w sobie kandydata na partnera. Sytuacja druga: Mam kilka bardzo dobrych koleżanek, baaardzo atrakcyjnych, Ale jeśli znam kogoś 10 czy więcej lat, wiem, że jest w trwałym i szczęśliwym związku, to jako facet owszem kontempluję okiem ich urodę i wdzięk, jak jest okazja zatańczę i....koniec. Nie ma rozważań o możliwym cd. Po prostu. To jest moja świetna kumpela. Jest X lat ze swoim facetem i wara mi od ich związku.
  Sytuacja trzecia: załóżmy, jak jestem wolny, ona wolna. Jeśli napięcie, chemia były od samego początku i jeśli seks byłby na początku znajomości, a potem okazałoby się, że nie po drodze nam do związku, to jeśli nikt nikogo nie skrzywdził można się przyjaźnić. Ale jeśli znam kogoś parę lat, przyjaźnię się to przypadkowy seks byłby bez sensu i tylko popsułby relacje. To tyle. Pozdrawiam dyskutujących. Facet, lat 40

 • avatar

  popijajac_piwo

  Oceniono 53 razy 37

  "Czy mężczyzna i kobieta mogą się przyjaźnić?"

  Geje są podobno najlepszymy kumplami kobiet. Każdy heteroseksualny chłop chce zaciągnąć pannę na warsztat...

 • avatar

  pawelo73

  Oceniono 74 razy 36

  jest cała masa impotentów więc taka przyjaźń jest możliwa i to widać, pytanie tylko po co, jeśli normalny mężczyzna potrzebuje seksu i usłyszy od "przyjaciółki" spadaj na drzewo daję tylko przystojniaczkom lub trzeba sobie zasłużyć lub inne podobne to ja się pytam a co to jest za przyjaźń kiedy przyjaciel ci odmawia - na ch.. taka przyjaźń

 • avatar

  hrabia_onejski

  Oceniono 43 razy 31

  Przyjaźń damsko - męska jest możliwa. Wiem to z własnego doświadczenia.
  Niestety, tylko przez pierwsze pół roku. Potem to już jest romans i koniec przyjaźni. I nie jest to wina ani faceta, ani kobiety. Obopólna.

 • avatar
 • avatar

  raind

  Oceniono 23 razy 15

  Przyjaźń między mężczyzną a kobietą jest możliwa tylko w jednym przypadku - kiedy wcześniej byli parą albo przynajmniej wylądowali w łóżku. Nie muszą już zadawać sobie pytania "Jak to by było". Już to wiedzą. Jeśli z jakichkolwiek powodów nie pociągnęli tego dalej ale lubią swoje towarzystwo mogą zostać przyjaciółmi. Przećwiczone.

 • avatar
 • avatar

  kaktus-2

  Oceniono 17 razy 11

  przyjaźń damsko męska:
  ona myśli że pogada
  on myśli że zar_cha :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy