Partner MUSI wziąć prysznic natychmiast po stosunku? Możecie mieć problem (16+)

Dobry Seks
01.12.2015 11:29
Higiena intymna to sprawa bardzo indywidualna i zasadniczo nie ma reguł, co jest jeszcze normą, a co przesadą. Jeśli jednak partnera cyklicznie trzeba z siebie dosłownie 'zmyć', niewykluczone jest zaburzenie obsesyjno-kompulsywne - ostrzega seksuolog Izabela Jąderek

'Czego tak wylatujesz?'... Zapytaliśmy warszawiaków, jak by się czuli, gdyby zaraz po stosunku partner uciekł pod prysznic. Zdecydowana większość miałaby z tym problem (no, chyba, że to ona byłaby uciekającą). Poniekąd słusznie.

Prysznic przed czy po, to wasza sprawa. Jednych podnieca silny, intymny zapach. Inni czuliby się nieswojo, gdyby po całym dniu nie umyli się przynajmniej wodą. Jeszcze inni uważają, że mycie jest dobre dopiero po seksie, najlepiej razem, relaksująco.

Śpimy we wspólnych łóżkach, całujemy się, wymieniamy florę bakteryjną, czasem sięgamy po ręcznik partnera... A tu nagle kochanek ma problem, że jest nieświeży po seksie? Nie może się nawet przytulić, objąć, tylko jazda do łazienki? Zdaniem naszej ekspertki niewykluczone, iż będzie potrzebna pomoc seksuologa, a nawet terapia poznawczo-behawioralna

A może to nie zaburzenie, tylko strach przed ciążą? Niestety, wciąż pokutuje taki pogląd, a tymczasem... Zobacz!

'Dobry seks' to cykl, w którym Agnieszka Wirtwein-Przerwa i jej goście rozmawiają o zagadnieniach dotyczących ludzkiej intymności. Ciąża, związki, seks - w tym programie nie ma tematów tabu. Oglądaj, a na pewno dowiesz się czegoś nowego! Pozostałe odcinki cyklu znajdziecie tutaj.
Więcej o: