Czy kobiety i mężczyźni mówią różnymi językami? "Każda kolejna rozmowa z kobietą mi o tym przypomina"

Dobry Seks
16.04.2015 15:44
'Panie mają większą łatwość werbalizacji, a panowie są bardziej logiczni?' Częstym nieporozumieniom damsko-męskim zaprzeczyć, ale jak o nich rozmawiać, nie ocierając się o seksizm? Za często próbujemy wskazać stronę za ten odpowiedzialną. A jeszcze gorzej wychodzi, gdy chcemy sobie z tego pożartować.

Aby tę bombę rozbroić, zaprosiliśmy do studia dziennikarza magazynu 'Logo' Piotra Mieśnika, który napisał tekst 'Witaj na polu minowym: rozmowa z kobietą'. Zawierający prawdziwy 'słownik damsko-męski' artykuł wzbudził wśród wielu pań z naszej redakcji sporo emocji. Jego autor w rozmowie z nami przyznaje: - Jestem przekonany, że tytuł jest jak najbardziej trafny. Każda kolejna rozmowa z kobietą mi o tym przypomina.

Czy to dlatego, że mamy inne mózgi? - Badania mózgów kobiet i mężczyzn faktycznie wykazują pewne różnice (...), ale bardzo wiele takich cech, związanych np. z empatią, wrażliwością, jest uwarunkowana przede wszystkim socjalizacyjnie. Gdy pojawia się na świecie chłopiec czy dziewczynka, do razu przypisuje się w rodzinie inne role takiej osobie - wskazuje zaproszona do studia seksuolog Izabela Jąderek, która bada damsko-męskie nieporozumienia od lat.

Czy ich punkty widzenia bardzo się różnią? A może wręcz przeciwnie, tylko polskie media i publika nie są zainteresowane oswojeniem tematu? Bo również kobiece magazyny mają tu swoje za uszami...

'Dobry seks' to cykl w którym Agnieszka Wirtwein-Przerwa i jej goście rozmawiają o zagadnieniach dotyczących ludzkiej intymności. Ciąża, związki, seks - w tym programie nie ma tematów tabu. Oglądaj, a na pewno dowiesz się czegoś nowego! Pozostałe odcinki cyklu znajdziecie tutaj. W rolę rozjemcy i prowadzącej program 'Dobry Seks' wcieliła się, jak zawsze, Agnieszka Wirtwein.
Więcej o:
Komentarze (25)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • hardcore_gracz

  Oceniono 88 razy 66

  Cz 2.

  Konkluzja - kiedyś (jak byłem na studiach) zastanawiałem się jak to jest, że faceci z pozycją i kasą, tacy po 30tce, ustatkowani zawodowo, chodzą na ku... albo mają utrzymanki. Nie mogłem tego ogarnąć, jak inteligentny, dobrze zarabiający i zadbany oraz elegancki facet, szuka sobie dupy za kasę.

  Teraz mając już za sobą parę "związków" wiem doskonale jak to działa. Jak robimy się starsi, to także leniwi i szukamy prostych rozwiązań, tzn. takich w których nie będzie trzeba nie wiem jak kombinować i odstawiać tego całego "tańca godowego" (och, jak cudownie dziś wyglądasz"), żeby zaliczyć "touchdown".

  Wniosek nr 1 - żadne, nawet najlepsze na świecie rżnięcie nie jest tego warte.
  Wniosek nr 2 - parafrazując słynne "kobiety są z wenus a faceci z marsa" - kobiety są z wenus, a faceci po 30tce mają to w dupie...

  Podsumowanie - i teraz jest tak, że dojrzali faceci szukają miłych, młodziutkich laseczek, które niczego wielkiego nie oczekują, są miłe, ładnie wyglądają i dają dupy, a to wszystko czego zmęczony tzw "pożyciem małżeńskim" facet oczekuje. I nie jest to żadna prostytucja, skoro małolatę można wyrwać niemalże na Happy Meal'a :) Miło, szybko, przyjemnie i bez żadnych zobowiązań :)

  A pie...ne feministki bredzą jak potłuczone, że prawdziwych facetów już nie ma. Owszem, są ale mają was dosyć i nie chcą was oglądać :P

  I tak to się kręci :P

 • hardcore_gracz

  Oceniono 81 razy 55

  No nie wierzę po prostu :)

  Czy to taki modny temat? dlaczego nikt nie odważy się powiedzieć jak jest naprawdę? czy to nie wypada, żeby facet jasno wyartykułował co jest nie tak i wskazał opresyjny oraz bezlitosny system ucisku, którego jest ofiarą? :P

  Po pierwsze - dupy ZAWSZE czegoś chcą. NIE MA sytuacji, kiedy są miłe BEZ POWODU, zawsze jest w tle jakaś bizantyjska wręcz intryga. Problem w tym wypadku polega na tym, że facet oczekuje prostego i jasnego komunikatu, a laski nigdy nic nie mówią wprost.

  Co prowadzi do kolejnego problemu - po drugie - dupy oczekują, że każdy nas jest telepatą i zawsze doskonale odczyta jej myśli/nastroje/miny/mowę ciała. A to nie jest takie proste - bo biedny facet widząc skrzywioną minę zastanawia się, czy czy może powiedział coś nie tak, albo czy obiad w restauracji nie zaszkodził i jego "lepsza połowa" potrzebuje chwili odosobnienia żeby sobie ulżyć :P

  Po trzecie - dupy nie kochają swoich facetów, tylko swoje WYOBRAŻENIA na ich temat. Co prowadzi do kolejnej kwestii - ZAWSZE starają się nas zmienić. ZAWSZE! Nie rób tego, albo rób tamto, nie spotykaj się z tymi głupimi kolegami (a nie umawiamy się na wódkę i dziwki, tylko chcieliśmy sobie zrobić MMO LAN party przez weekend), oglądaj ze mną "Taniec z gwiazdami" albo inne głupoty w TV. Nagle okazuje się, że przestajesz być sobą, bo nawet jak idziecie do kina, to ty chciałeś na "Alien vs. Predator" a skończyło się na "Idealna dziewczyna dla mojego chłopaka" - no ku...... :(

  Po czwarte - laski nas generalnie NIE akceptują takimi jakimi jesteśmy, bo prawie nigdy (jeszcze się nie spotkałem) nie ma takiej sytuacji, w której dupa autentyczne zainteresuje się tym jaki jesteś i co robisz. Sypiasz z kimś pół roku, a ten ktoś nie ma zielonego pojęcia w co grasz, dlaczego S.M. Stirling czy James P. Hogan to twoi ulubieni autorzy i dlaczego w kinie, jak umierał Boromir to prawie płakałeś...Za to ty masz doznawać wielokrotnego orgazmu czytając jakieś brednie Coelho, którego większość krytyków literackich i innych pisarzy głównego nurtu uważa za grafomana. I to przy tym szczęśliwym założeniu, że laska cokolwiek czyta. Dla mnie to brak akceptacji, jeśli druga osoba nie chce poświęcić nawet chwili czasu żeby poznać tą drugą osobę. No ale skoro dobrze zarabia, w miarę przyzwoicie wygląda i jest informatykiem w dużym banku, to z nim jestem, tym bardziej że "koleżanki tak mi zazdroszczą"...no ku...... :(

  Po piąte - kwestie towarzyskie - nagle się okazuje, że twoi kumple są absolutnie niekompatybilni z jej przyjaciółkami. I jest tak, że ludzie z którymi grasz/pracujesz/uczyłeś się od lat nie mogą do ciebie przychodzić, za to ty musisz akceptować procesję ultymatywnych wręcz kretynek, które przyprawiają cię o mdłości. Siedzisz jak na własnej egzekucji i patrzysz na gromadę szczebioczących idiotek i już po 5 minutach okazuje się, że jedyne o czym możesz myśleć to przymusowa eutanazja.I tak w każdy weekend...no ku...... :(

 • aprox99

  Oceniono 49 razy 43

  Kobiety i mężczyźni mówią tym samym językiem,tylko inaczej rozumieją to co zostało powiedziane

 • ojkumene

  Oceniono 25 razy 25

  "Częstym nieporozumieniom damsko-męskim zaprzeczyć, ale jak o nich rozmawiać, nie ocierając się o seksizm? Za często próbujemy wskazać stronę za ten odpowiedzialną."

  To na dobry początek.Tak niechlujnie napisanego artykułu już dawno nie widziałem - totalne lekceważenie czytelnika......

 • krypthos

  Oceniono 40 razy 22

  Takiego seksistowskiego i szowinistycznego płciowo zdjęcia, jak na głównej gw, to trudno znaleźć. Wyobraźcie sobie odwrotne mem, gdy mężczyzna bije rękawicami kobietę. Co na to naczelne feminazistki gw? Kobiety nawet kwiatkiem, a mężczyźni do gazu?

 • sebol19731

  Oceniono 79 razy 21

  kobiety rozumieją tylko jeden język....język portfela i m więcej w nim kasy tym lepsza komunikacja kobiety

 • sonix24

  Oceniono 15 razy 13

  "Czy ich punkty widzenia bardzo się różnią? A może wręcz przeciwnie, tylko polskie media i publika nie są zainteresowane oswojeniem tematu? Bo również kobiece magazyny mają tu swoje za uszami... "
  W tym akapicie jest zawarta odpowiedź na wyżej postawiony problem:" kobiece magazyny mają tu swoje za uszami... "

 • cubash

  Oceniono 12 razy 4

  harcore-gracz@ ma dużo racji. Ale czasami to że faceci wplątują się w nudne i niesatysfakcjonujące związki jest efektem braku umiejętności rozmowy, kontrolowania poziomu uczuć u kobiety i jej braku bądź wysokim zainteresowaniu. Kobiety sa świetnymi manipulatorkami, dzięki temu że mają lepiej wykształcone ewolucyjnie umiejętności interpersonalne niż faceci, którzy łazili na polowania zamiast siedzieć w jaskini i gadać. Można albo się tych umiejętności nauczyć albo tak jak przedstawił to przedmówca - kupować seks w dojrzałym wieku. Są pary które sa ze sobą szczęśliwe, ale takie mogą być tylko wtedy kiedy facet panuje nad tym co się dzieję w ich związku, nie daje narzucać sobie zdania kobiecie i dba o wzajemne zainteresowanie poprzez od czasu do czasu miły prezent, wyznanie czy czuły gest. Ale tylko czasami bowiem za dużo angażowania się mężczyzny w relacji mimo dobrych chęci przyniesie odwrotny efekt w postaci znudzenia sobą kobiety. Będzie uważałą że ma go w garści i nic już nie musi robić, bo on jest taki zakochany i robi dla niej wszystko. Tak zaczyna się koniec miłości a zaczyna frustracja i nuda w związku.
  Kłamstwem jest często powtarzanym że kobiety licza tylko na portfel faceta. One pragną cech które doprowadziły do tego że gośc ma kasę i władzę. tak jak dla facetów ważny jest ładny wygląd i sylwetka tak dla kobiet po porstu liczą się u mężczyzny zaradność, pewność siebie i dążenie do celu mimo przeciwności. Wtedy wie że da jej i im potomstwu szansę na szczęśliwe życie. To również pierwotne instynkty, i nie ma się co na nie obrażać. Wymagamy od kobiet zadbanego wyglądu, od siebie wymagajmy rozwoju i umiejętności pozyskiwania zasobów. O to tu chodzi.

  Zapraszam na moją stronę: WWW.JAKUWODZICKOBIETY.PL Tam więcej opisuję skutecznych sposobów na bycie atrakcyjnym facetem i jak zdobyć wymarzona dziewczynę.

 • zal.p.l2

  Oceniono 9 razy 1

  Za ten rasizm w tytule babsko powinno dostac kopa w przepastną dvpe.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX