Gorące trendy w modzie męskiej na 2016 rok

Czy lista postanowień na 2016 rok już gotowa? Czy między tematami dotyczącym częstszych wizyt na siłowni i zdrowszego odżywiania znalazł się punkt dotyczący wizerunku i stylu? Może czas już skończyć z wyciągniętym swetrem i jedną sztuką porządnych spodni. Nie namawiamy cię do ślepego podążania za trendami - to jest fascynujące dla dojrzewających nastolatek - skoncentruj się na budowaniu własnego ciekawego stylu. Na dobry początek zapamiętaj - w modzie męskiej ważne jest odpowiednie dobranie rozmiaru i dodatki.
Poszetka Poszetka Fot. Vistula

Jeszcze więcej poszetki

Poszetka po prostu chusteczka noszona w brustaszy - kieszonce marynarki. Dawniej ten mały skrawek materiału miał bardzo praktyczne zastosowanie - służył do szybkiej polerki butów w razie konieczności. Dziś to jedynie ozdoba i jednocześnie najbardziej stylowy modowy dodatek. To jak będziesz nosić poszetkę, twoja sprawa, nie ma jednej słusznej metody. Jedno jest pewne coraz modnej jest pokazywać coraz więcej - Włosi znani z kreatywnego podejścia do mody wkładają nawet dwie poszetki, bo co dwie to nie jedna.

Butonierka Butonierka Red.

Do butonierki

Wszystko zaczęło się kilka lat temu na targach Pitti Uomo - w butonierkach najmodniej ubranych facetów na świecie pojawią się kwiaty. I słowo stało się ciałem. Na pokazie zeszłorocznych jesienno-zimowej kolekcji w klapach wielu marynarek i płaszczy znalazły się florystyczne dodatki. Oprócz kwiatów pojawiają się również kokardki i inne fantazyjne maleństwa sprawiające, że najnudniejszy garnitur, staje się ciekawy.

Wystylizowana broda Wystylizowana broda Fot. shutterstock

Wystylizowany zarost

Czy długie brody są nadal modne? A może modniej jest nosić zarost trzydniowy? Nie to co modne, ale to w czym świetnie się czujesz i dobrze wyglądasz. Jedno jest pewne, broda powinna być zadbana, wystylizowana, wytrymowana, czysta i pachnąca. Taka broda jest modna, taka broda jest męska.

Garnitur z trampkami Garnitur z trampkami Fot. materiały prasowe

Przełamać styl - garnitur z trampkami

Krzyżowanie stylów stało się dziś powszechne. Im mężczyzna modniejszy i z większym wyczuciem stylu, tym ciekawsze połączenia, kombinacje, przełamania. Jednak nie należy przesadzać i traktować tej tendencji zbyt nachalnie. Słowem - nie kombinuj za mocno. Sprawdzonym sposobem na udaną  krzyżówkę stylów jest utrzymanie całości w dość oficjalnym charakterze w połączeniu ze sportowymi butami - adidasami albo trampkami.

Koszula z długim rękawem Koszula z długim rękawem Fot. Groupon

Koszula z długim rękawami

Pamiętaj elegancka koszula to koszula z długimi  i tylko długimi rękawami. Koszula z krótkimi rękawami w połączeniu z krawatem nie istnieje nawet w najluźniejszej kategorii dresscodu. Jeśli więc planujesz zakup koszuli do eleganckiego zestawu - marynarki, garnituru, krawata, pamiętaj - tylko długie rękawy.

Link

Smoking Smoking Fot. shutterstock

Garnitur smokingowy

Wieczór lubi czerń, zwłaszcza tę głęboką matową na smokingowym garniturze. Naprawdę elegancki wieczorowy strój to właśnie smoking, ale kostium ten zostawmy dyplomatom i gwiazdom Hollywood. Garnirur nawiązujący krojem do smokingu albo po prostu czarny garnitur na wszystkie wieczorowe okazje, które mogą spotkać zwykłego człowieka wystarczą.  Do tego biała koszula, mucha i lakierowane oxfordy. Pamiętaj - inna okazją na którą wypada założyć czarny garnitur jest pogrzeb, do biura nigdy.

Granatowy garnitur Granatowy garnitur Fot. Groupon

Garnitur granatowy

Pierwszy garnitur, który pojawia się w szafie każdego młodzieńca powinien mieć prosty krój, właściwy rozmiar i granatowy kolor. Dlaczego? Bo to najbardziej uniwersalny kolor - odpowiedni w ciągu dnia i wieczorem. Dobrze wygląda na mężczyźnie w każdym wieku, stosowany na każdą okazję.

Link

Skarpety Skarpety Fot. materiały producenta

Skarpety

Warto zapamiętać trzy rzeczy na nadchodzący sezon. Po pierwsze - skarpety do garnituru powinny być długie na tyle, by nie odsłonić nawet centymetra owłosionej męskiej łydki (zdarza się to najczęściej podczas siadania, kiedy nogawki spodnie automatycznie się skracają). Po drugie - w każdej casualowej stylizacji warto założyć skarpety z drobnym choćby wzorem. Na rynku pojawiło się mnóstwo ciekawych skarpet - kraty, kropli, paski, rysunki i wszystkie możliwe motywy (kaczki, piłki, usta, liście konopi).
Po trzecie - długie buty plus skarpety noszone na spodniach to absolutny hit tego sezonu.

Wokół szyji Wokół szyji Fot. materiały prasowe

Wokół szyi

Bezspornym hitem tegorocznych męskich trendów jest szalik - wszystko jedno jak zdecydujesz się go nosić - możesz omotać wokół szyi, luźno przewiesić, zawiązać na raz,  nosić pod marynarką/kurtką, na marynarce/kurtce. To tak niewiele by stać się tej zimy modnym.

Wzór Wzór Fot. Vistula

Wzór

Boisz się kolorów? Nie lubisz nowych fasonów? Spróbuj wzoru - to najprostszy sposób, by w bezpieczny i wygodny dla ciebie sposób zmienić swój wygląd. Nie bój się przymierzyć - po  przekroczeniu tej bariery, przekonasz się, że można mieć ubranie w swoim ulubionym fasonie i kolorze a jednak wyglądać dużo ciekawiej.